To już pewne: Samsung Galaxy Note 8 nie będzie miał czytnika linii papilarnych w ekranie

Może nie wszyscy, ale na pewno większość miała nadzieję, że Galaxy S8 będzie pierwszym smartfonem ze zintegrowanym z wyświetlaczem czytnikiem linii papilarnych. Samsungowi się to jednak nie udało, dlatego nadzieje „przeniosły” się na Galaxy Note 8. I na początku taki scenariusz wydawał się całkiem prawdopodobny, ale aktualnie praktycznie wszystko wskazuje, że i tym razem Koreańczycy zastosują „klasyczny” skaner.

Reklama

Pierwszy ku temu sygnał dał anonimowy pracownik koncernu, który zdradził jednemu z zagranicznych serwisów, że faktycznie producent miał zamiar zastosować w Galaxy Note 8 zintegrowany z wyświetlaczem czytnik linii papilarnych, ale ostatecznie, z uwagi na pojawiające się problemy, zrezygnowano z tej innowacji i zdecydowano się na „klasyczny” skaner (nieoficjalne szkice sugerują, że będzie on okrągły i znajdzie się nie obok, a poniżej obiektywu aparatu głównego, być może podwójnego).

Reklama
Szkic prezentujący prawdopodobny wygląd Note’a 8

Do tej pory nie wiedzieliśmy jednak, o jakie „problemy” chodzi (wspomniany pracownik zdradził jedynie, że jeden z nich dotyczy bezpieczeństwa). Ale właśnie się to zmienia, ponieważ pojawiły się nowe doniesienia, uchylające kilku rąbków tej tajemnicy. Według nich, zaimplementowany bezpośrednio pod taflą wyświetlacza czytnik powodował, że panel był w tym miejscu znacznie jaśniejszy, co oczywiście jest niedopuszczalne, ponieważ wpłynęłoby negatywnie na komfort użytkowania smartfona.

Kolejnym problemem, z jakim podobno mierzy się Samsung jest fakt, iż chip ze skanerem nie jest wystarczająco transparentny. To też jest kłopotliwe, ponieważ – na obecnym etapie – jest przez to widoczny dla użytkownika – a to także nie może mieć miejsca. Szczególnie, że to również nie pozostałoby bez wpływu na komfort podczas korzystania z urządzenia (najbardziej byłoby to zapewne widoczne przy wyświetlaniu jaśniejszych barw).

Dlatego nie ma co liczyć, że w Galaxy Note 8 znajdzie się to innowacyjne rozwiązanie. Może Apple lub Xiaomi się uda. Chociaż ostatnio w sieci pojawiły się informacje, że wszystkich wyżej wymienionych może prześcignąć… Vivo. Co więcej, producent podobno ma już nawet działający prototyp. Jednak czy to prawda, a nie tylko zręcznie zrobiona mistyfikacja – zobaczymy za jakiś czas. Jeżeli dobrze wnioskuję, do premiery Vivo Xplay 7 (przypomnę, ze Vivo Xplay 6 zadebiutował w połowie listopada 2016 roku).

Zintegrowany z ekranem czytnik linii papilarnych - świetny czy zbędny bajer?

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy S8+ (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: The Korea HeraldWeibo przez Android Headlines, Phone ArenaWeibo (Pan Jiutang)etnews przez Android Authority

 1. Na przodzie dalej im miejscie zostało, skaner odciskow w telefonie na przodzie jest wygodniejszy, praktyczniejszy i bezproblemowy niż najlepszy skaner tęczówki

 2. Po co się przejmują? Apple zrobi… panel będzie krzywo podświetlony, jaśniejszy, skaner za mało transparentny a na końcu i tak będzie „it’s not a bug, it’s a feature” :P
  A tak poważnie to czekam na Note 8 z niecierpliwością:)

 3. gdyby nie zaginali nie potrzebnie krawedzi ekranu dla dizajnu i emejzingu to mogli by dac czytnik na bocznej sciance w przycisku jak w telefonach sony, zreszta nie wiem czemu producenci maja takie cisnienie na te czytniki

  1. Mają ciśnienie, bo jest to mega wygodne. Sam nie wyobrażam sobie braku czytniki linii papilarnych, bo jest to szybkie i bezpieczne. Zresztą niedalej jak wczoraj uratowało mnie to przed tym, że żona dowiedziała się o kochance. Jakbym tego nie miał (a hasło czy wzór łatwo podejrzeć) to miałbym dzisiaj niefajnie, a tak jest nadal fajnie.

 4. To, że nie ma go w ekranie, to jeszcze pal sześć. Ale fakt, że Samsung nie potrafi umieścić na wąskim dolnym paseczku fizycznego guzika ze skanerem, to jest mega porażka! Lenovo nie miało takiego problemu w wypuszczonym już daawno ZUK Edge.
  To co mnie od nowych Samsungów odrzuca, to właśnie przyciski ekranowe i beznadziejne położenie skanera.

 5. Proszę pani ,pani mąż ma kochankę i sam się do tego przyznał :-):-):-):-):-):-):-):-) a tak na poważnie Samsung od nieszczęsnej bateri nie może się pozbierać biel mu się myli z różem skaner umieszcza prawie na aparacie wszystko robi na okrągło i nie słucha urzytkowników

 6. ja myślę, że już w Note 8 Samsung przestanie się czaić i umieszczą czytnik w module aparatu tak że szkło w aparacie będzie miało dwa zastosowania skoro i tak ponad połowa ludzi w s8 tam właśnie trafia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama