Ważne

Xiaomi Mi Mix 2 może mieć czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem

Spodziewaliśmy się, że już Galaxy S8 będzie miał zintegrowany z wyświetlaczem czytnik linii papilarnych. Niestety, Samsung się jednak nie wyrobił, dlatego sensor znajduje się na pleckach jego flagowca. Podobne ambicje ma również Apple, choć jak wynika z większości doniesień, ono też ma problemy z implementacją tego rozwiązania. Ale do walki staje także Xiaomi i jeśli się uda, to Mi Mix 2 może być pierwszym na rynku smartfonem, w którym rolę skanera odcisków palców przejmie ekran.

Od jakiegoś czasu widać wyraźnie, że Chińczycy sukcesywnie odchodzą od „standardowych” czytników linii papilarnych. Jak zapewne część z Was kojarzy, już w Mi 5S został on umieszczony pod szkłem, a następnie na to samo zdecydowano się w Mi 6. Dlatego należy się spodziewać, że za jakiś czas Xiaomi zrobi kolejny krok i zintegruje skaner z wyświetlaczem.

Co prawda sam zainteresowany tego nie potwierdza, ale nieoficjalnie mówi się, że rozwiązanie to znajdzie się w jednym z trzech smartfonów: Mi Mix 2, Mi Note 3 lub Mi 7. Serwis źródłowy sugeruje, że Chińczycy zastosują je w pierwszym z ww. i choć nie podaje żadnych argumentów, to w sumie wydaje się to oczywiste. Jest to bowiem seria smartfonów koncepcyjnych, więc producent może sobie w niej eksperymentować. A czytnik linii papilarnych, zintegrowany z ekranem, to naprawdę jest coś nowatorskiego i nieszablonowego.

Dodatkowym argumentem może być fakt, że na pewno nie jest to rozwiązanie tanie (od opracowania po produkcję), dlatego najbardziej „pasowałoby” je zastosować – przynajmniej na początku – właśnie w Mi Mix 2 (Mi Mix jest aktualnie najdroższym smartfonem w ofercie Xiaomi – jego cena wynosi od 3499 do 3999 juanów czyli od ~2000 do ~2300 złotych). Dopiero jak koszty się zmniejszą, można je wdrożyć również w high-endach.

Zintegrowany z wyświetlaczem czytnik linii papilarnych może być zarówno zaletą, jak i wadą. Zaletą, ponieważ pozwoli zwiększyć stosunek powierzchni ekranu do powierzchni całego panelu przedniego (screen-to-body ratio). Wadą natomiast, bo jeśli panel zostanie uszkodzony, to koszt jego naprawy może okazać się horrendalnie wysoki.

Źródło: Xiaomi Today

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona