Tłumacz Google pozwoli na synchronizację historii między urządzeniami

Korzystasz z Tłumacza Google na wielu urządzeniach? Niebawem zyskasz przydatną funkcję.

Reklama

To świetna usługa, ale może być jeszcze lepsza

Z pewnością jednym z lepszych i bardziej przydatnych narzędzi w portfolio Google jest Tłumacz. Owszem, otrzymywane wyniki nie zawsze są idealnie poprawne, ale w wielu scenariuszach okazują się wystarczające. Pozwala to na szybkie i wygodne przetłumaczenie pojedynczych wyrazów, zdań, a nawet całych tekstów, co może przydać się w szkole, pracy czy podczas zagranicznych wyjazdów.

Reklama

Zaletą Tłumacza Google, oprócz oczywiście akceptowalnych tłumaczeń, jest szeroka dostępność. Skorzystamy z niego na komputerze przez stronę internetową, niezależnie czy posiadamy Windowsa, macOS czy Linuksa. Natomiast na smartfonach najlepszą opcją jest sięgnięcie po mobilną aplikację – zarówno na Androidzie, jak i iOS.

Mimo iż usługa dostępna jest na wielu platformach, to nie zapewnia opcji synchronizacji tłumaczeń. Historia trzymana jest lokalnie na urządzeniu. Wkrótce to się jednak zmieni.

Tłumaczenia zostaną zapisane na koncie Google

Po wejściu na stronę Tłumacza Google, użytkownika wita komunikat zapowiadający zmiany. W nadchodzącej aktualizacji usługi pojawi się bowiem funkcja zapisywania historii na koncie Google.

Wkrótce historia tłumaczeń będzie dostępna tylko po zalogowaniu się. Zarządzanie nią będzie możliwe w obszarze Moja aktywność. W ramach tego uaktualnienia historia jest czyszczona. Dlatego zapisz tłumaczenia, do których chcesz mieć dostęp później.

Warto zwrócić uwagę na dwa punkty. Po pierwsze, niebawem historia będzie dostępna wyłącznie dla zalogowanych użytkowników. Po drugie, bieżąca historia tłumaczeń trzymana lokalnie na urządzeniu zostanie automatycznie usunięta.

Nie została ujawniona data wprowadzania zmian, ale wyskakujące okno z komunikatem zapowiada, że nastąpi to już wkrótce. W związku z tym, jak sugeruje samo Google, jeśli mamy ważne tłumaczenia w historii, to powinniśmy je zapisać – najlepiej zrobić to jak najszybciej.

Nie jest to jedyna nowość, którą zauważą użytkownicy Tłumacza Google. Aplikacja wraz z aktualizacją 6.5 otrzymała ciemny motyw na urządzeniach działających pod kontrolą iOS i u wybranych osób korzystających z Androida.

Polecamy również:

Twoje statystyki Google Fit są teraz łatwiej dostępne niż wcześniej

źródło: Android Police