aplikacja Google Fit

Twoje statystyki Google Fit są teraz łatwiej dostępne niż wcześniej

Zegarki z Wear OS mają przydatną funkcję dla osób korzystających z aplikacji Google Fit – szybko przywoływany widżet z podsumowaniem aktywności. Teraz będzie on dostępny także dla użytkowników Androida i iOS.

Reklama

Jeśli nie nosimy smartwatcha z Wear OS (a takie prawdopodobieństwo jest niskie, biorąc pod uwagę, jak niewiele modeli obecnie działa na tym systemie), możemy mieć odrobinę utrudniony dostęp do ekranu podsumowania aktywności w aplikacji Gogle Fit. Firma wprowadza niezbędne zmiany, by te dane dało się szybko podejrzeć.

Nasze statystyki będą teraz łatwo dostępne, niezależnie od tego czy korzystamy z Androida czy iOS. W smartfonach z systemem Google sprawa jest dość prosta – wystarczy zamontować na jednym z ekranów odpowiedni widżet lub przejść do panelu aktualności. Podobnie da się to ustawić w iPhone’ach, dopisując widżet Google Fit do listy aplikacji wyświetlających powiadomienia w widoku Dzisiaj.

Reklama

Pewnie nie będzie to miało znaczenia podczas wyboru aplikacji śledzącej aktywność, ale teraz między Google Fit na Wear OS oraz innymi systemami będzie jakaś wizualna spójność.

Osobiście korzystam z Google Fit, jednocześnie zdając sobie sprawę, jak bardzo biedna jest to apka. Łatwiej wymienić to, co ma niż jej braki. Sporo danych trzeba wprowadzać ręcznie, bo program nie współpracuje z zewnętrznymi programami, przez co nawet średniozaawansowani użytkownicy wolą monitorować swoją aktywność w inny sposób.

W takich okolicznościach trudno sobie wyobrazić, żeby ktokolwiek, kto ma iPhone’a wolałby korzystać z Google Fit zamiast Health. Ale może są i tacy ;)

źródło: Google dzięki Engadget

      1. Trial i chyba 3 zł z vatem potem za kwartał ale ona ogólnie więcej ma opcji synchronizacji niż tylko SH i GH

  1. Przez jakiś czas miałem banda od Samsunga – łączył się z Google Fit – potem miałem Mi Banda – łączył się – teraz, niedawno kupiłem Huawei Watch GT 2 – Huawei Health za żadne skarby nie łączy się. A na dodatek opinie w internecie i sprzedający zegarek mnie okłamali, bo nie da się nim płacić… Żenada. Sprzedam to coś i kupię jednak Fossil, bo samo Google Fit to moja ulubiona aplikacja tego typu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama