aplikacja Google Fit

Twoje statystyki Google Fit są teraz łatwiej dostępne niż wcześniej

Zegarki z Wear OS mają przydatną funkcję dla osób korzystających z aplikacji Google Fit – szybko przywoływany widżet z podsumowaniem aktywności. Teraz będzie on dostępny także dla użytkowników Androida i iOS.

Jeśli nie nosimy smartwatcha z Wear OS (a takie prawdopodobieństwo jest niskie, biorąc pod uwagę, jak niewiele modeli obecnie działa na tym systemie), możemy mieć odrobinę utrudniony dostęp do ekranu podsumowania aktywności w aplikacji Gogle Fit. Firma wprowadza niezbędne zmiany, by te dane dało się szybko podejrzeć.

Reklama

Nasze statystyki będą teraz łatwo dostępne, niezależnie od tego czy korzystamy z Androida czy iOS. W smartfonach z systemem Google sprawa jest dość prosta – wystarczy zamontować na jednym z ekranów odpowiedni widżet lub przejść do panelu aktualności. Podobnie da się to ustawić w iPhone’ach, dopisując widżet Google Fit do listy aplikacji wyświetlających powiadomienia w widoku Dzisiaj.

Pewnie nie będzie to miało znaczenia podczas wyboru aplikacji śledzącej aktywność, ale teraz między Google Fit na Wear OS oraz innymi systemami będzie jakaś wizualna spójność.

Osobiście korzystam z Google Fit, jednocześnie zdając sobie sprawę, jak bardzo biedna jest to apka. Łatwiej wymienić to, co ma niż jej braki. Sporo danych trzeba wprowadzać ręcznie, bo program nie współpracuje z zewnętrznymi programami, przez co nawet średniozaawansowani użytkownicy wolą monitorować swoją aktywność w inny sposób.

W takich okolicznościach trudno sobie wyobrazić, żeby ktokolwiek, kto ma iPhone’a wolałby korzystać z Google Fit zamiast Health. Ale może są i tacy ;)

źródło: Google dzięki Engadget