TikTok z naprawdę dużym problemem. Indie wydały nakaz usunięcia aplikacji ze sklepów

Mogłoby się wydawać, że na rynku zdominowanym przez Facebooka, Instagrama i Snapchata nie ma już miejsca na kolejną aplikację zapewniającą dostęp do nowego serwisu społecznościowego. No cóż, okazuje się, że niekoniecznie. TikTok zdobył ogromną popularność, zwłaszcza wśród nastolatków. Aplikacja może jednak zniknąć z jednego z najważniejszych rynków.

Reklama

Aplikacja TikTok, której nachalne i po prostu słabe reklamy widział już chyba każdy, odniosła globalny sukces. Potwierdza to ostatni raport zawierający listę najczęściej pobieranych aplikacji w pierwszym kwartale 2019 roku. Dzieło chińskiej firmy ByteDance nie zapewnia jakaś wyjątkowej funkcjonalności, mimo tego, jak przed chwilą wspomniałem, znalazło spore grono odbiorców, którzy wrzucają na serwery krótkie filmiki.

TikTok ma spore problemy. Aplikacja może stracić wielu użytkowników

Ministerstwo Elektroniki i Technologii Informacyjnych w Indiach nakazało zarówno Apple, jak i Google, aby TikTok zniknął ze sklepów z aplikacjami. Wniosek powstał na podstawie ustaleń sądu w Madrasie, które wskazują, że aplikacja używana przez miliony użytkowników, w tym nieletnich, zachęca do pornografii i innych nielegalnych treści.

Według źródeł, na które powołuje się serwis TechCrunch, wciąż możliwe jest pobranie aplikacji TikTok w Indiach. Możliwe jednak, że niebawem zniknie ona ze sklepów. Nie wpłynie to jednak na obecnych użytkowników, którzy wciąż będą mogli korzystać z TikToka. To naprawdę ogromna grupa, bowiem szacuje się, że aplikacja ma mieć około 120 mln użytkowników w Indiach. Obecnie pozostaje czekać na decyzje Apple i Google. Obie firmy nie odniosły się jeszcze do sprawy.

TikTok wywołuje kontrowersje nie tylko w Indiach

Warto zwrócić uwagę, że to już drugi raz od początku tego roku, gdy treść dostępna w TikTok wywołała spore kontrowersje i doprowadziła do ukarania firmy ByteDance. Wcześniej musiała ona zapłacić 5,7 mln dolarów kary w USA za naruszanie prywatności dzieci. Niestety, zgłoszeń dotyczących nieodpowiedniej treści w aplikacji przybywa. Na problem zwracają uwagę rodzice i użytkownicy, którzy mieli kontakt z aplikacją. Problem dotyczy także Polski.

Polecamy także:

Messenger z ciemnym motywem już oficjalnie. Emoji księżyca nie jest potrzebne

źródło: TechCrunch