Tesla Model Y
(fot. Tesla)

Tesla Model Y wkrótce pojawi się w wersji, którą trzeba będzie częściej ładować

Na szczęście, Tesla Model Y w nowym wariancie będzie tańsza względem wersji Long Range i Performance. Co więcej, na pokładzie znajdzie się kilka ulepszeń, a w przypadku akumulatorów klienci dostaną nową generację ogniw.

Tesla Model Y w atrakcyjniejszej cenie

Z pewnością Tesla nie należy do tanich marek samochodów. Z drugiej strony, firma Elona Muska oferuje naprawdę nowoczesną technologię, jedne z najbardziej zaawansowanych systemów wsparcia kierowcy, a także topowe osiągi. Nic więc dziwnego, że mimo wysokich cen, samochody Tesli sprzedają się wyśmienicie.

W przypadku Modelu Y też nie mamy do czynienia z niskimi cenami. Wersja Long Range sprzedawana jest w cenie 62990 dolarów, a Performance kosztuje 67990 dolarów w USA. Z kolei w Polsce musimy zapłacić odpowiednio 314990 złotych i 329990 złotych.

Niebawem jednak do oferty ma dołączyć tańszy wariant. Jak informuje serwis Electrek, Tesla Model Y Standard Range ma być dostępna od 60 tysięcy dolarów. Oczywiście obecnie ceny w Polsce nie są znane – najpewniej na ich ujawnienie musimy jeszcze trochę poczekać.

Tesla Model Y
(fot. Tesla)

Dowiedzieliśmy się jeszcze, że nowa wersja zapewni zasięg 279 mil według EPA (około 449 km). To mniej względem dwóch pozostałych wariantów – Long Range 318 mil (około 511 km) i Performance 303 mil (około 487 km). Warto jednak zauważyć, że różnica nie będzie duża.

Tesla Model Y Standard Range to również akumulatory z nowymi ogniwami 4680, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie około 5 sekund, a także napęd na wszystkie koła. Trzeba przyznać, że całkiem nieźle. Ponadto opisywany wariant otrzyma zmiany w napędzie układowym, a także kilka nowych rozwiązań i ulepszeń – m.in. nowy podłokietnik i półkę bagażową.

Sprzedaż ruszy już wkrótce

Obecnie nowa wersja dostępna jest tylko dla zainteresowanych pracowników, ale niebawem ma to się zmienić. Serwis Electrek, powołując się na własne źródła, donosi, że Tesla Model Y Standard Range do sprzedaży zostanie wprowadzona w najbliższych tygodniach. Dokładna data nie została ujawniona.