Model S (fot. Tesla)

Obietnice Elona Muska. Tesla Model S w niższej cenie, Model Y na siedem miejsc

Elon Musk ogłosił, że wkrótce Tesla Model S będzie dostępna w niższej cenie. Z kolei Model Y zadebiutuje w wersji 7-osobowej.

Tesla wystraszyła się sedana Lucid Air

Duzi producenci samochodów, do niedawna produkujący prawie wyłącznie auta spalinowe, próbują swoich sił w tworzeniu pojazdów elektrycznych. Pojawiają się również nowi gracze, marzący, aby odnieść sukces na rynku motoryzacyjnym. Nie są to dobre informacje dla Tesli, która już zaczyna czuć oddech konkurencji na plecach.

Wśród silnych rywali ostatnio wymienia się Lucid Motors, a dokładniej już zapowiedzianego sedana Lucid Air, mającego w założeniach oferować nowoczesną technologię, a także naprawdę dobry zasięg na akumulatorach. Właśnie dowiedzieliśmy się, że bazowa wersja będzie sprzedawana za 77 400 dolarów, a w USA po odjęciu ulgi podatkowej, klient będzie musiał finalnie zapłacić 69 900 dolarów.

(fot. Tesla)

Oznacza to, że podstawowy wariant Lucid Air jest o około 2000 dolarów tańszy od obecnej ceny Modelu S w wersji Long Range. Warto tutaj dodać, że Tesla na początku tego tygodnia po cichu obniżyła ceny, ale jak widać, niewystarczająco. Tak, obniżka była spowodowana wcześniejszymi zapowiedziami potencjalnych cen Lucid Air.

Elon Musk chyba faktycznie obawia się sedana Lucid Motors. Dyrektor generalny Tesli ogłosił właśnie, że Model S doczeka się jeszcze jednej obniżki cen. Wariant Long Range będzie wkrótce startował od 69 420 dolarów. Tak, to nieznacznie mniej niż bazowy Lucid Air.

Model Y dla dużej rodziny

Tesla, oprócz obniżenia ceny Modelu S, podzieliła się planami związanymi z wprowadzeniem do sprzedaży nowego wariantu Modelu Y. Elektryczny SUV, który obecnie występuje w wersji 5-osobowej, wkrótce ma zyskać dwa dodatkowe miejsca.

Wersja 7-osobowa będzie zawierała trzeci rząd siedzeń, chociaż nie jest jeszcze jasne, jak dokładnie będzie on wyglądał. Nie wiadomo również, ile faktycznie miejsca otrzymają pasażerowie znajdujący się na samym tyle. Niewykluczone, że dostępnej przestrzeni będzie niewiele i na komfortową podróż będą mogły liczyć tylko dzieci.

Tesla Model Y.
Model Y (fot. Tesla)

Firma zamierza rozpocząć produkcję nowego wariantu Modelu Y w listopadzie, a pierwsze dostawy wystartują jeszcze w tym roku, prawdopodobnie na początku grudnia.

Warto dodać, że Tesla ma także ambitne plany związane z pakietem Full Self-Driving, który znacząco rozbuduje możliwości oferowanego obecnie Autopilota. Program testowy, skierowany dla wybranych kierowców, ma rozpocząć się już w tym miesiącu.