Masz Teslę? Twój samochód nauczył się języka polskiego!

Najnowsza aktualizacja oprogramowania komputerów w samochodach Tesla jest szczególnie istotna dla polskich posiadaczy tych elektrycznych pojazdów. Ich samochody w końcu przemówią w ojczystym języku!

Zaawansowany komputer teraz także po polsku

Jedną z charakterystycznych cech samochodów produkowanych przez firmę należącą do Elona Muska jest bardzo rozbudowane oprogramowanie, pozwalające na niespotykaną dotychczas interakcję z posiadanym pojazdem i możliwość konfiguracji wielu istotnych parametrów.

Dla niektórych użytkowników, pewną przeszkodą w korzystaniu z pełni możliwości tych samochodów mógł być brak możliwości obsługi komputera w języku polskim, dlatego zdecydowana większość polskich użytkowników decydowała się na korzystanie z języka angielskiego.

Wraz z najnowszą aktualizacją ten problem znika – komputer Tesli nauczył się polskiego.

Tesla
(fot. Tesla)

Lepsze tłumaczenie niedoskonałe niż żadne

Pierwszą wersją oprogramowania samochodów Tesla, w których dostępny jest język polski, jest wersja oznaczona numerem 2020.28.x, dostępna zarówno dla posiadaczy Tesli Model 3, jak i Model S. Jak donoszą użytkownicy, tłumaczenie nie jest jeszcze w pełni dopracowane i można napotkać w nim błędy i nieścisłości, takie jak brak tłumaczenia funkcji Summon czy Navigate on Autopilot przetłumaczone jako Nawigacja z Autopilot, jednak można się spodziewać, że wraz z kolejnymi aktualizacjami jakość przekładu na język polski będzie poprawiana.

By zmienić język interfejsu samochodu na polski należy wybrać następujące opcje w komputerze: Car -> Display -> Language.

Tesla Model 3
Tesla Model 3 z językiem polskim fot. via Elektrowoz.pl

Tesla (oficjalnie) wjeżdża do Polski?

Wraz z dodaniem języka polskiego do listy języków obsługiwanych przez samochód, pojawiło się sporo spekulacji na temat rychłego otwarcia pierwszego salonu marki Tesla w Polsce. Wygląda na to, że pogłoski mogą mieć w sobie ziarenko prawdy.

Możliwość wyświetlenia interfejsu w języku polskim znacząco ułatwia korzystanie z samochodu, zwłaszcza osobom, których znajomość języka angielskiego nie jest wystarczająca do płynnego czytania komunikatów w tym języku. Będzie również pomocna dla sprzedawców prezentujących pojazdy potencjalnym klientom.

Firma Tesla to obecnie jeden z najpopularniejszych producentów samochodów elektrycznych na świecie, dla wielu wręcz synonim tej kategorii pojazdów. Możliwość zakupu Tesli w Polsce z pewnością sprawi, że na taki ruch zdecyduje się spora grupa zainteresowanych posiadaniem samochodu zasilanego energią elektryczną.

Tesla Model S
(fot. pixabay.com)