(fot. Tabletowo.pl)

Teslę Model 3 zamówisz już w Polsce. Oto, jak przedstawiają się ceny

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich polskich fanów elektrycznych samochodów Elona Muska. Tesla ogłosiła uruchomienie konfiguratora Modelu 3 dla Polski. Dostępny jest on już na stronie amerykańskiego producenta.

Informacja o dostępności konfiguratora podana została przez Teslę na oficjalnym koncie na Twitterze. Na liście, oprócz Polski, pojawiły się jeszcze trzy europejskie kraje – Węgry, Rumunia i Słowenia.

Reklama

Model 3 dostępny jest w trzech bazowych wersjach, które różnią się osiągami i zasięgiem na jednym ładowaniu. Przedstawiają się one następująco:

  • Tesla Model 3 Standard Range Plus – zasięg 409 km (według WLTP), prędkość maksymalna 225 km/h i 5,6 s od 0 do 100 km/h. Cena 39,500 euro (około 216 tys. zł po doliczeniu VAT)
  • Tesla Model 3 Long Range – zasięg 560 km (według WLTP), prędkość maksymalna 233 km/h i 4,6 s od 0 do 100 km/h. Cena 48,200 euro (około 263 tys. zł po doliczeniu VAT)
  • Tesla Model 3 Performance – zasięg 530 km (według WLTP), prędkość maksymalna 261 km/h i 3,4 s od 0 do 100 km/h. Cena 52,900 euro (około 288 tys. zł po doliczeniu VAT)

Oczywiście cena dotyczy podstawowej wersji, bez opcjonalnego wyposażenia. Podobnie jak w przypadku kupowania innych samochodów, dopłaty może wymagać inny kolor lakieru, jak i dodatkowe pakiety wyposażenia.

Jak podaje serwis elektrowoz.pl, każdy ze sprzedawanych Modeli 3 oferuje podstawową wersję autopilota. Składa się on z aktywnego tempomatu, który utrzymuje prędkość i bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu, a także z systemu utrzymania pojazdu na wyznaczonym pasie. Za bardziej rozbudowany pakiet, który w przyszłości ma zapewnić jazdę w pełni autonomiczną, należy sporo dopłacić. Obecnie pakiet Full Self-Drive (FSD) to wydatek 28 400 złotych.

Tesla Model 3 – konfigurator na oficjalnej stronie

Tesla Model 3, nawet jeśli już teraz zdecydujemy się na skonfigurowanie i zamówienie wymarzonego egzemplarza, ma być dostępny dopiero na początku 2020 roku. Serwis elektrowoz.pl zwraca uwagę na jeden ważny szczegół – po przebrnięciu przez konfigurator pojawia się informacja, że Tesla wymaga dodatkowego zabezpieczenia w cenie 15 tys. euro albo odbiór samochodu z Holandii.

Niewykluczone, że powyższe zastrzeżenie jest tylko tymczasowe. Amerykański producent nie wymagał dalszych wyjazdów w celu odebrania samochodu, jeśli oficjalnie rozpoczął sprzedaż w danym kraju.

Polecamy również:

Elon Musk: w Polsce pojawią się nowe superładowarki Tesli

źródło: Twitter, elektrowoz.pl