Tesla dojeżdża do Polski. Trwają poszukiwania pracowników do polskiego serwisu marki

Samochody marki Tesla na ulicach polskich miast to widok coraz częstszy, ale marka Elona Muska wciąż nie ma w naszym kraju swojego oddziału. W najbliższym czasie ulegnie to jednak zmianie. Zarejestrowano już spółkę Tesla Poland, a teraz trwają poszukiwania kadry, która zajmie się sprzedażą i serwisem aut.

Tych, którzy obecnie poruszają się samochodami tej marki, zapewne ucieszy zwłaszcza informacja o planach otworzenia serwisu. 300 szczęśliwców, bo mniej więcej na tyle szacuje się liczbę Tesli w Polsce, dotychczas przeglądy i naprawy musiało wykonywać za granicą. Wraz z utworzeniem polskiego oddziału, obsługa samochodów stanie się dla nich mniej kłopotliwa.

Reklama

Biuro Tesla Poland zostało zarejestrowane w Warszawie, w biurowcu Lumen przy Złotych Tarasach. Potwierdzeniem faktu, iż jest to oficjalny oddział marki, są nazwiska osób zasiadających w zarządzie. Stephan Werkman, Yaron Klein i David Feinstein to zespół odpowiadający również za powstający równolegle oddział w Czechach. Informację o uruchomieniu centrum serwisowego potwierdza także przedstawiciel centrum prasowego Tesli w Oslo.

Nie jest za to jeszcze znana dokładna lokalizacja serwisu i salonu sprzedaży, choć jasne jest, że i one będą mieścić się w stolicy. Poszukiwania kadry, zarówno tej odpowiedzialnej za sprzedaż, jak i serwis, ruszyły już w listopadzie.

Pojawienie się Tesli oficjalnie w naszym kraju otwiera również szansę na poszerzenie sieci ładowarek tej marki. W tym momencie w naszym kraju działają cztery Superchargery. Do końca roku wiadomo już, że pojawią się dwie następne – W Strykowie i Sieradzu. Planowane są również stacje w Rzeszowie i Ostrowie Mazowieckiej. Oficjalne wejście Tesli do Polski być może przyspieszy realizację tych planów.

Źródło: Autokult, Autogaleria