(fot. pixabay.com)

Tesla niebawem z… nową grą. Elon Musk zapowiedział wydanie Cuphead

Co można robić w skomputeryzowanej Tesli, gdy nudzimy się na parkingu? Przykładowo pograć w świetne gry. Nie, nie na smartfonie. Gry zostaną uruchomione na komputerze zamontowanym w Tesli, a duży ekran systemu infotainment posłuży do wyświetlania wirtualnego świata.

Właściciele Tesli będą mogli poszerzyć własną bibliotekę gier

Warto zaznaczyć, że gier dostępnych na dość nietypową platformę – samochód Tesli. Elon Musk ujawnił Ryanowi McCaffre z ING, że niebawem do obecnych już gier dołączy nowa pozycja.

W samochodach Tesli będzie można pograć w Cuphead. Platforma gra, utrzymana w stylistyce retro, zdobyła wielu fanów wśród graczy PC i użytkowników konsoli Microsoftu. Wśród jej zalet należy z pewnością wymienić oprawę graficzną i dość wysoki poziom trudności. Nie jest to oczywiście jedna z najtrudniejszych gier, ale wymaga wykazania się sporą zręcznością podczas przechodzenia kolejnych poziomów.

Cuphead w wersji na Teslę zostanie ograniczony do jednego świata – gracze będą mogli przemierzyć Inkwell Isle One. Do sterowania, prawdopodobnie ze względu na poziom trudności, wymagany będzie kontroler podłączany przez USB. Muszę tutaj przyznać, że doczekałem się naprawdę ciekawych czasów, w których do samochodu podłącza się sprzęt do niedawna kojarzony z konsolami.

Cały projekt jest możliwy po części dzięki prowadzonym pracom nad przeniesieniem silnika Unity do systemu infotainment w Tesli. Nie oznacza to jednak, że Tesla nagle stanie się pełnoprawną platformą do gier. Całość należy traktować raczej jako ciekawostkę, z której przykładowo skorzystamy na parkingu, czekając na pasażerów.

Cuphead to nie pierwszy tytuł, który uruchomimy w Tesli

Amerykański producent nowoczesnych samochodów już wcześniej umożliwił swoim klientom pogranie w wybrane produkcje. Wydana rok temu aktualizacja przyniosła paczkę gier Atari. Wśród nich znalazły się tytuły Pole Position, Tempest i Missile Command.

Jak już wcześniej wspomniałem, pograć można tylko na postoju. Jednakże, niewykluczone, że w autonomicznej przyszłości. to właśnie poznawanie wirtualnych światów będzie jedną z głównych czynności wykonywanych w samochodzie.

Polecamy również:

Kierownica Jaguara z nietypowym sposobem przekazywania komunikatów

źródło: Engadget, IGN