Tesla Model 3

Elon Musk wie, co to oldschool. Tesla po aktualizacji uruchomi gry z Atari

Przyznam szczerze, że nie miałem okazji grać na Atari w czasach, kiedy było to normalne i powszechne – po prostu zbyt późno się urodziłem. Z tego powodu, choć nie mam do tej platformy żadnego sentymentu, z dużym zainteresowaniem sięgam po produkcje, z których rozrywkę czerpało pokolenie moich rodziców. Wygląda na to, że Elon Musk też lubi wrócić do klasyki – jeżeli chodzi Wam po głowie Tesla, to musicie wiedzieć, że… uruchomicie na niej kultowe gry z Atari.

Biorąc pod uwagę, że Elon Musk urodził się w roku 1971, aż prosi się o stwierdzenie, że w dzieciństwie grywał w produkcje ze stajni Atari. Całkiem możliwe, że na tytułach takich, jak chociażby Pong, pozjadał zęby, co mogłoby się przekładać na swego rodzaju sentyment. Ale jedno jest pewne – jeżeli kupicie Teslę, nie będziecie musieli inwestować w oldschoolową maszynę do gier.

Przedsiębiorca poinformował na swoim profilu na Twitterze, że Tesla wraz z oprogramowaniem w wersji 9.0, otrzyma tak zwane easter eggi w postaci kultowych gier z Atari. Warto odnotować fakt, że nie będzie to ciekawostka zaprezentowana wraz z nowym samochodem producenta, a „funkcja” – o ile tak można ją nazwać – która w ciągu najbliższych czterech tygodni powinna trafić do wszystkich posiadaczy samochodów tej marki.

Tytuły, które poszły na pierwszy rzut, to Pole Position, Tempest i Missile Command. Pierwsza pozycja to gra, która przedstawia wyścigi, więc za kontroler posłuży… kierownica samochodu. Co prawda zapowiedziano, że gry będzie można uruchomić tylko na postoju, ale wyobraźcie sobie tę przyszłość – wsiadacie w swój autonomiczny samochód, a żeby móc choć trochę poruszać kierownicą, odpalacie jakąś ścigałkę. Czy to nie brzmi… przepięknie?!

Aż się prosi, żeby literkę „T” zastąpić pewnym logo… ;)

Odstawiając jednak żarty na bok – Elon Musk zapowiedział, że cztery wprowadzone gry to dopiero początek. Przedsiębiorca zaprasza również twórców do wprowadzania swoich produkcji w świat Tesli, a w planach są również pozycje łączące ze sobą kontrolery samochodowe i smartfona. Na samym końcu warto również zaznaczyć, że gry z Atari to tylko kropla w oceanie nowości, jaką przynosi aktualizacja oprogramowania do wersji 9.0 – skupiono się tam przede wszystkim na udoskonaleniu Autopilota.

źródło: DobreProgramy