Model S (fot. Tesla)

Tesla udostępnia dużą aktualizację. Wśród nowości Netflix i gra Cuphead

Użytkownicy skomputeryzowanych samochodów Tesli mogą już pobrać dużą aktualizację oprogramowania. Producent pochwalił się udostępnianiem wersji 10.0, która przynosi spory zastrzyk nowości.

Stranger Things na centralnym ekranie Tesli

Użytkownicy Tesli mogą teraz lepiej wykorzystać potencjał dużych ekranów montowanych w Modelu S, Modelu X i Modelu 3. Aktualizacja wprowadza opcję podłączenia kont z popularnych serwisów streamingu wideo, jak Netflix, YouTube czy Hulu, co oczywiście umożliwia oglądanie ulubionych seriali i filmów.

Funkcja zapowiada się naprawdę świetnie – wreszcie czekając na parkingu można nadrobić zaległości w serialach. Co więcej, gdy Elon Musk dostarczy już w pełni autonomiczny samochód, to podczas dłuższych podróży będzie można obejrzeć film lub kilka odcinków serialu.

Producent obiecuje, że z czasem pojawi się obsługa większej liczby usług streamingu wideo. Ponadto, wszyscy klienci zyskują teraz dostęp do filmów instruktażowych Tesli, aby mogli dowiedzieć się więcej o swoim pojeździe.

Smart Summon dla większej grupy użytkowników

Dzięki Smart Summon klienci, którzy kupili Teslę z pełną zdolnością do samodzielnego prowadzenia lub wersję z ulepszonym autopilotem, mogą skorzystać z funkcji dojechania pojazdu do nich lub do wybranego przez nich celu na parkingu. Tak, komputer potrafi wyjechać z miejsca parkingowego i dotrzeć do właściciela.

Funkcja działa pod warunkiem, żę samochód znajduje się odległości umożliwiającej jego zdalne nadzorowanie. Tesla twierdzi, że jest to idealna funkcja, jeśli kierowca ma pełny koszyk z zakupami lub po prostu, gdy nie chce iść do samochodu podczas deszczu.

Wygodniejszy dostęp do ulubionej muzyki

Tesla rozbudowała platformę muzyczną, aby umożliwić klientom dostęp do biblioteki Spotify na wszystkich obsługiwanych rynkach. Dzięki temu nie jest potrzebne żadne dodatkowe urządzenie, aby słuchać muzyki ze Spotify w Tesli. Wszystko odbywa się z poziomu systemu infotainment.

Bezpieczeństwo i komfort

W celu ułatwienia zarządzania pamięcią USB dla funkcji Dashcam i Sentry Mode, klipy wideo nagrane podczas ochrony pojazdu w Sentry Mode, będą teraz przechowywane w osobnym folderze na dysku USB. Starsze klipy zostaną natomiast automatycznie usunięte, jeśli na nośniku zabraknie wolnej przestrzeni.

Tesla wprowadza również kilka zmian w interfejsie użytkownika i nowe opcje dla kierowców. Jedną z nowości jest funkcja Joe Mode, która obniża głośność w kabinie w przypadku wybranych powiadomień, takich jak czujniki parkingowe – idealne na wypadek, gdy na tylnych siedzeniach znajdują się śpiące dzieci. Dodatkowo pojawiły się nowe możliwości w aplikacji Tesli, takie jak otwieranie i zamykanie drzwi garażowych za pośrednictwem HomeLink czy zdalne sterowanie szybami w Modelu 3 i Modelu X.

Aktualizacja to także inne nowości

Oprogramowanie w wersji 10.0 wprowadza również nową grę w trybie Tesla Arcade – Cuphead. Możliwe jest w niej sterowanie zewnętrznym kontrolerem podłączonym do Tesli. Kolejna nowość to funkcja Car-aoke dla osób lubiących śpiewać w samochodzie. Dodatkowo ulepszeń doczekała się wbudowana nawigacja.

Polecamy również:

Kto wygra, człowiek czy Tesla? Nowa aktualizacja wprowadza szachy

źródło: Tesla