(fot. Tesla)

Tesla Cybertruck – Elon Musk chwali się liczbą zamówień

Elektryczny pickup o nietypowym wyglądzie ma cieszyć się dużym wzięciem u potencjalnych klientów. Liczba wstępnych zamówień na Teslę Cybertruck jest naprawdę imponująca.

Tesla Cybertruck już oficjalnie zaprezentowana

Pod koniec minionego tygodnia, Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, przedstawił zupełnie nowy samochód, który w 2021 roku zasili portfolio firmy. Cybertruck należy do segmentu pickupów i trzeba przyznać, że wygląda zupełnie inaczej niż konkurencja. To właśnie sylwetka wzbudza najwięcej kontrowersji – niektórzy twierdzą, że auto jest po prostu brzydkie, natomiast inni zauroczyli się w wyjątkowej bryle.

Reklama
(fot. Tesla)

Cybertruck posiada jeszcze kilka innych cech, który mogą przyciągnąć klientów. Szczególnie kierowców wymagających osiągów z najwyższej półki. Najmocniejsza wersja ma bowiem zapewnić zasięg około 800 km, uciąg 6,3 tony, a także przyspieszenie do setki na poziomie 2,9 sekundy. Wynik jest porównywalny do najszybszych modeli Ferrari czy Porsche, a przecież mamy do czynienia ze sporym i ciężkim pickupem.

Na pokładzie nie zabraknie najnowszych technologii. Podobnie jak w innych samochodach Tesli, pojawią się zaawansowane systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy. Natomiast na środku deski rozdzielczej znajdzie się duży ekran systemu infotainment – ma mieć aż 17 cali.

Elon Musk ma powody do zadowolenia

W sobotę, dzień po oficjalnej prezentacji, Tesla otrzymała 146 tys. zamówień na Cybertrucka. Następnie ta wartość wzrosła do 200 tys. Cóż, najwidoczniej nietypowy wygląd nie zniechęca klientów.

Tesla Cybertruck oferowana jest w trzech różnych wersjach – podstawowa z zasięgiem 400 km, mocniejsza zapewniająca 480 km na jednym ładowaniu, a także topowy wariant mający oferować aż 800 km. Elon Musk podał, że pierwsza wersja stanowi 42% preorderów, druga to 41% zamówień, a najmocniejsza osiągnęła wynik na poziomie 17%.

Warto mieć jednak na uwadze, że złożenie wstępnego zamówienie nie jest wiążące. W związku z tym, możemy mówić tylko o potencjalnych klientach, którzy niekoniecznie muszą kupić Cybertrucka w dniu jego premiery. Pierwsza wpłata to zaledwie 100 dolarów z opcją zwrotu, gdyby klient zdecydował się wycofać z umowy.

Polecamy również:

Volkswagen ID. SPACE VIZZION – elektryczne kombi, które może się podobać

źródło: The Verge