(fot. Tesla)

Tesla Cybertruck – Elon Musk chwali się liczbą zamówień

Elektryczny pickup o nietypowym wyglądzie ma cieszyć się dużym wzięciem u potencjalnych klientów. Liczba wstępnych zamówień na Teslę Cybertruck jest naprawdę imponująca.

Reklama

Tesla Cybertruck już oficjalnie zaprezentowana

Pod koniec minionego tygodnia, Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, przedstawił zupełnie nowy samochód, który w 2021 roku zasili portfolio firmy. Cybertruck należy do segmentu pickupów i trzeba przyznać, że wygląda zupełnie inaczej niż konkurencja. To właśnie sylwetka wzbudza najwięcej kontrowersji – niektórzy twierdzą, że auto jest po prostu brzydkie, natomiast inni zauroczyli się w wyjątkowej bryle.

(fot. Tesla)

Cybertruck posiada jeszcze kilka innych cech, który mogą przyciągnąć klientów. Szczególnie kierowców wymagających osiągów z najwyższej półki. Najmocniejsza wersja ma bowiem zapewnić zasięg około 800 km, uciąg 6,3 tony, a także przyspieszenie do setki na poziomie 2,9 sekundy. Wynik jest porównywalny do najszybszych modeli Ferrari czy Porsche, a przecież mamy do czynienia ze sporym i ciężkim pickupem.

Na pokładzie nie zabraknie najnowszych technologii. Podobnie jak w innych samochodach Tesli, pojawią się zaawansowane systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy. Natomiast na środku deski rozdzielczej znajdzie się duży ekran systemu infotainment – ma mieć aż 17 cali.

Elon Musk ma powody do zadowolenia

W sobotę, dzień po oficjalnej prezentacji, Tesla otrzymała 146 tys. zamówień na Cybertrucka. Następnie ta wartość wzrosła do 200 tys. Cóż, najwidoczniej nietypowy wygląd nie zniechęca klientów.

Tesla Cybertruck oferowana jest w trzech różnych wersjach – podstawowa z zasięgiem 400 km, mocniejsza zapewniająca 480 km na jednym ładowaniu, a także topowy wariant mający oferować aż 800 km. Elon Musk podał, że pierwsza wersja stanowi 42% preorderów, druga to 41% zamówień, a najmocniejsza osiągnęła wynik na poziomie 17%.

Warto mieć jednak na uwadze, że złożenie wstępnego zamówienie nie jest wiążące. W związku z tym, możemy mówić tylko o potencjalnych klientach, którzy niekoniecznie muszą kupić Cybertrucka w dniu jego premiery. Pierwsza wpłata to zaledwie 100 dolarów z opcją zwrotu, gdyby klient zdecydował się wycofać z umowy.

Polecamy również:

Volkswagen ID. SPACE VIZZION – elektryczne kombi, które może się podobać

źródło: The Verge