Tesla – mobilna aplikacja (fot. Tesla)

Tesla stawia na bezpieczeństwo. Weryfikacja dwuetapowa wkrótce w aplikacji

Producent jednych z najlepszych i najbardziej skomputeryzowanych samochodów elektrycznych postanowił zadbać o bezpieczeństwo użytkowników mobilnej aplikacji. Tesla wkrótce ma udostępnić funkcję uwierzytelniania wielopoziomowego.

Reklama

Mobilne aplikacje to nie nowość w branży motoryzacyjnej

Wiele firm motoryzacyjnych oferuje obecnie mobilną aplikację, która zapewnia zdalny dostęp do samochodu. Najczęściej funkcjonalność sprowadza się do podstawowych informacji o pojeździe, opcji odblokowania i zamknięcia drzwi czy zlokalizowania miejsca, w którym zaparkowaliśmy. W związku z tym, że Tesla stara się być jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie producentów, to w jej portfolio nie mogło zabraknąć takiej aplikacji.

W przypadku Tesli, jak i innych elektryków, mobilna aplikacja okazuje się jeszcze bardziej przydatna. W końcu, właściciel z poziomu smartfona można sprawdzić obecny poziom naładowania akumulatorów i ile czasu jeszcze pozostało do pełnego uzupełnienia energii.

Patrząc po średniej ocen w App Store czy Google Play, mamy do czynienia z jedną z lepszych apek tego typu, ale oczywiście nie jest idealna. Nie ma ona chociażby dodatkowego zabezpieczenia w postaci weryfikacji dwuetapowej, ale wkrótce ma się to zmienić.

Tesla wprowadzi dodatkowe zabezpieczenie w aplikacji

Elon Musk już w zeszłym roku poinformował, że firma zamierza wdrożyć weryfikację dwuetapową do swojej aplikacji, aby podnieść poziom bezpieczeństwa klientów. Od ogłoszenia minęło już sporo czasu, a użytkownicy amerykańskich elektryków wciąż nie doczekali się tej funkcji.

Tesla – aplikacja na Androida.
Tesla – mobilna aplikacja na Androida (fot. Google)

Na szczęście, według Muska prace mają być już na finiszu. Dyrektor generalny za pośrednictwem Twittera przeprosił za „żenujące opóźnienie” oraz dodał, że uwierzytelnianie dwuskładniowe przechodzi obecnie ostateczną weryfikację. Dowiedzieliśmy się również, że użytkownicy będą mogli skorzystać z dwóch metod potwierdzenia tożsamości – przez kod wysłany przez SMS lub wygenerowany w aplikacji uwierzytelniającej.

Nie poznaliśmy jeszcze konkretnej daty, kiedy firma zdecyduje się na rozpoczęcie udostępniania opisanej nowości. Właściciele Tesli nie powinni jednak długo czekać – przynajmniej tak wynika z postu Elona Muska. Funkcja będzie dostępna dla wszystkich modeli, które można dodać do mobilnej aplikacji – Model 3, Model S, Model X, Model Y i przyszłości również Cybertruck.