smartfon Teracube 2e smartphone
Teracube 2e (źródło: Teracube)

Teracube 2e to „ekologiczny” smartfon z 4-letnią gwarancją, który nie kosztuje fortuny

Nowy Teracube 2e nie jest zwykłym smartfonem, jakich dziesiątki na półkach sklepowych. Powstał z myślą o ochronie środowiska naturalnego, a ponadto jego twórcom przyświecał cel, aby na jego zakup mogło sobie na niego pozwolić jak najwięcej osób.

Reklama

Z każdym rokiem coraz więcej osób zaczyna rozumieć, że dbanie o środowisko to nie tylko moda, ale przede wszystkim konieczność. Teracube 2e pozwoli przynajmniej w jakimś stopniu „odetchnąć” naszej planecie.

Teracube 2e jest „ekologicznym” smartfonem

Smartfon promowany jest hasłem „Następna ewolucja zrównoważonych smartfonów” (The Next Evolution Of Sustainable Smartphones). W pełni oddaje ono to, o czym myślano podczas jego tworzenia. Teracube 2e jest bowiem urządzeniem, które ma mieć znacznie mniejszy wpływ na środowisko naturalne niż inne tego typu sprzęty na rynku.

Po pierwsze, do jego produkcji wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu. Po drugie, smartfon wyposażono w baterię o pojemności 4000 mAh, którą można samodzielnie wymienić. Po trzecie, urządzenie objęte jest aż czteroletnią gwarancją producenta, podobnie jak Teracube pierwszej generacji. Po czwarte, w zestawie dodawane jest etui z biodegradowalnych polimerów.

smartfon Teracube 2e smartphone
Teracube 2e (źródło: Teracube)

A to jeszcze nie koniec. Smartfon jest bowiem również łatwy w samodzielnej naprawie, więc jego właściciele sami będą mogli go serwisować, jeśli zajdzie taka potrzeba. Tym bardziej, że producent ma zapewnić części zamienne. Oczywiście nie wyklucza się to z możliwością skorzystania z czteroletniej gwarancji. Co bardzo ważne, obowiązywać ona będzie również w Polsce.

Aby zmniejszyć wpływ na środowisko naturalne, producent nie dodaje też „zbędnych” akcesoriów do pudełka, dzięki czemu udało się zmniejszyć jego rozmiary – jest ono aż o 50% mniejsze niż przeciętne opakowanie smartfona. Użytkownicy nie znajdą w nim nawet ładowarki – twórcy tego urządzenia są zdania, że większość klientów i tak ma je w swoich domach, a Teracube 2e jest kompatybilny z prawie wszystkimi zasilaczami i przewodami z zakończeniem USB-C. Jeśli ktoś jednak mimo wszystko ich nie posiada, producent może je dodać za „rozsądną cenę”.

Specyfikacja Teracube 2e

Specyfikacja Teracube 2e obejmuje m.in. 6,1-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD+ 1560×720 pikseli, procesor MediaTek Helio A25, 4 GB RAM, 64 GB pamięci wbudowanej (+ microSD na osobnym slocie), aparat 8 Mpix na przodzie i 13 Mpix + 8 Mpix na tyle oraz moduł NFC.

Ponadto smartfon oferuje niehybrydowy Dual SIM, czytnik linii papilarnych i 3,5 mm złącze słuchawkowe, a jego pracę kontroluje system Android 10. Całość ma wymiary 155,2×73,3×10,1 mm i waży 190 gramów.

smartfon Teracube 2e smartphone
Teracube 2e (źródło: Teracube)

Cena Teracube 2e

Smartfon nie jest dostępny w sklepach – można zamówić go na platformie Indiegogo. Tzw. Super Early Bird są dostępne już za 99 dolarów, można też zamówić zestaw dwóch lub czterech sztuk (za – odpowiednio – 199 USD i 396 USD).

Cena Teracube 2e nie jest więc wygórowana – można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że jej stosunek do oferowanej specyfikacji jest atrakcyjny, a na dodatek jego właściciel przy okazji pomoże nieco Matce Ziemi, więc podwójny profit.