(fot. Telegram)

Telegram – zyskujący na popularności komunikator otrzymał sporo nowych funkcji

Aplikacja Telegram, po kontrowersjach dotyczących WhatsAppa, wskoczyła na listę jednych z najczęściej pobieranych komunikatorów. Twórcy nie zamierzają jednak spocząć na laurach i właśnie udostępnili aktualizację, wprowadzającą kilka przydatnych nowości.

Reklama

Automatyczne usuwanie wiadomości

Użytkownicy Telegrama od dłuższego czasu mogą usuwać wiadomości u wszystkich uczestników rozmowy, a także dostępna jest funkcja ustawienia licznika autodestrukcji dla wiadomości w sekretnych czatach. Natomiast teraz, wraz z wdrożeniem nowej wersji, pojawiła się opcja włączenia zegara automatycznego usuwania we wszystkich rozmowach.

Telegram – aktualizacja
(fot. Telegram)

Zegar pozwala na automatycznie usuwanie wiadomości po wcześniej określonym czasie – 24 godzin lub 7 dni. Dzięki temu, nie musimy już pamiętać i ręcznie pozbywać się wiadomości, które niekoniecznie powinny pozostać w historii rozmów.

Należy tutaj zaznaczyć, że usuwanie dotyczy tylko wiadomości wysyłanych po ustawieniu licznika – wcześniejsze konwersacje pozostaną w historii czatu. Ponadto, proces odliczania rozpoczyna się od razu po wysłaniu wiadomości, a nie dopiero po jej odczytaniu przez odbiorcę.

Widżety na ekranie głównym

Kolejna nowość to widżety, które zapewniają dostęp do najważniejszych czatów z poziomu ekranu głównego na Androidzie i iOS. Do wyboru mamy widżet czatu pokazujący podgląd ostatnich wiadomości, a także widżet skrótów wyświetlający tylko nazwy i zdjęcia profilowe.

Telegram – aktualizacja
(fot. Telegram)

Na Androidzie, czaty i wiadomości w widżecie są zawsze aktualne i użytkownik może swobodnie rozszerzać widżet, aby np. zajął więcej ekranu. Z kolei na iOS widżety otrzymują świeże dane tylko od czasu do czasu i nie można ich dowolnie rozszerzać.

Linki zaproszeń z nałożonymi ograniczeniami i grupy bez limitów

Funkcja służąca do zapraszania nowych osób do grup i kanałów, zyskała teraz opcję nakładania ograniczeń. Właściciele i administratorzy mogą tworzyć dodatkowe linki, które będą działać przez określony czas lub zostaną ograniczone do konkretnej liczby użyć.

Telgram – aktualizacja
(fot. Telegram)

Grupy Telegrama pozwalają na obsługę nawet 200 tys. członków. To naprawdę ogromna liczba, ale niekoniecznie wystarczająca dla wszystkich użytkowników. W związku z tym, twórcy komunikatora wprowadzili opcję konwersji do grup rozgłoszeniowych, które zezwalają na nieograniczoną liczbę członków. Niestety, pojawiają się tutaj ograniczenia – np. tylko administratorzy mogą wysyłać wiadomości, chociaż członkowie grup nadal mogą dołączać do czatów głosowych.

Telegram – inne usprawnienia

Aktualizacja zawiera jeszcze usprawnienia dotyczące importowania czatów, ulepszony system raportowania, a także zestaw nowych animowanych emoji. Nowa wersja powinna być już dostępna w Google Play i App Store.