(fot. Telegram)

Telegram – teraz przesiadka z WhatsAppa będzie jeszcze łatwiejsza

Signal czy Telegram? Takie pytanie coraz częściej zadają sobie użytkownicy WhatsAppa i innych popularniejszych komunikatorów. Druga z wymienionych aplikacji właśnie zyskała ważny argument, który może pomóc w podjęciu decyzji.

Przesiadka będzie mniej problematyczna

Po ostatniej aferze z WhatsAppem w roli głównej, naprawdę wiele osób postanowiło poszukać alternatywnego rozwiązania. Zyskało na tym przede wszystkim dwóch graczy – Signal i Telegram. Jak wynika z opublikowanych danych, w przypadku tego drugiego komunikatora, mamy do czynienia ze 100 mln nowych użytkowników i to tylko w styczniu tego roku. Trzeba przyznać, że wyniki są naprawdę imponujące.

Przejście na nowy komunikator nie jest jednak aż tak proste, jakby mogło się wydawać. Jasne, zainstalowanie aplikacji i założenie konta to maksymalnie kilka minut. Niestety, znacznie gorzej z zachęceniem znajomych do po przesiadki, a także z dostępem do wcześniejszych konwersacji, które mogą zawierać ważne rozmowy, zdjęcia i inne dokumenty.

Telegram – przenoszenie rozmów.
(fot. Telegram)

Na szczęście, Telegram właśnie postanowił wyeliminować jeden z problemów – dostęp do historii rozmów. W najnowszej aktualizacji wprowadzono funkcję, która umożliwia przeniesienie czatów z WhatsAppa, Line i KakaoTalk.

Warto zaznaczyć, że nowość działa zarówno w przypadku prywatnych rozmów, jak i konwersacji grupowych. Ponadto, rozmowy przenoszone są wraz z filmami i innymi dokumentami.

Jak przenieść historię czatów?

Nowość dostępna jest w aplikacji na iOS i na Androidzie. W celu rozpoczęcia przenoszenia konwersacji, należy uruchomić WhatsAppa i wykonać kilka prostych kroków.

(fot. Telegram)

W przypadku urządzeń działających pod kontrolą iOS, musimy otworzyć stronę „Informacje o kontakcie” lub „Informacje o grupie”, następnie wybrać „Eksportuj czat” i kliknąć na pozycję „Telegram” w menu udostępniania.

Natomiast użytkownicy Androida muszą otworzyć czat w WhatsAppie, kliknąć na „Więcej”, następnie na „Eksportuj czat” i z listy wybrać docelowy komunikator.

Pozostałe zmiany w aktualizacji

Twórcy Telegrama, oprócz opisanej funkcji przenoszenia historii czatów, przygotowali jeszcze kilka nowości. Ulepszeń doczekały się czaty głosowe – na górze strony z historią połączeń zobaczymy, które z grup mają aktywne rozmowy. Podczas korzystania z odtwarzacza muzyki, możemy kliknąć na nazwę wykonawcy, aby wyświetlić jego utwory ze wszystkich swoich czatów, a także wygodnie się pomiędzy nimi przełączać.

Dodatkowo, na Androidzie wprowadzono nowe animacje. Natomiast na obu platformach pojawiła się opcja zgłaszania fałszywych kanałów lub grup podszywających się pod znane osoby, lub organizacje. Ponadto dodano usprawnienia dla użytkowników TalkBack, jak i VoiceOver.