(fot. Telegram)

Warto dać szansę aplikacji Telegram. Komunikator właśnie otrzymał dużą aktualizację

Osoby ceniące prywatność raczej niezbyt chętnie sięgają po popularne komunikatory Facebooka. Dotyczy to zarówno Messengera, jak i WhatsAppa. Znacznie ciekawszą propozycją i to nie tylko pod względem ochrony danych jest chociażby Telegram.

Reklama

Według mnie jedyną poważną wadą Telegrama jest jego niska popularność. Z Facebooka korzystają wszyscy moi znajomi, z którym utrzymuję kontakt. Natomiast po uruchomieniu aplikacji Telegrama widzę tylko cztery aktywne kontakty, w tym jeden należący do osoby, z którą nie rozmawiałem od ukończenia szkoły średniej. Co więcej, lista ta niezbyt chce się rozszerzać o kolejne pozycje.

Byłem przekonany, że po ostatnich aferach Facebooka, coś się zmieni i użytkownicy zaczną szukać alternatywy. No cóż, prawie wszyscy zostali na największym serwisie społecznościowym i nadal korzystają głównie z Messengera. Z kolei Telegram, mimo iż oferuje dużo opcji i jak najbardziej jest nowoczesną aplikacją, ze względu na bazę użytkowników pozostaje tylko ciekawostką.

Telegram otrzymał większą aktualizację

Trochę ponarzekałem, więc czas przejść do opisu nowości w aplikacji Telegram. W nowej wersji 5.6 użytkownicy mogą wygodnie archiwizować rozmowy – wystarczy przytrzymać i przesunąć w lewo palec na wybranym czacie na liście wszystkich przeprowadzonych rozmów. Podobnie działa to w wielu innych komunikatorach.

(fot. Telegram)

Jeśli jeden z uczestników rozmowy wyśle wiadomość, to cała konwersacja powróci do głównej listy. Z kolei wyciszone czaty pozostaną cały czas zarchiwizowane. Dodatkowo, zarchiwizowane rozmowy można przypinać na górze specjalnej listy, aby zapewnić do nich szybszy dostęp.

Usprawnienia dotknęły również główną listę przeprowadzonych rozmów. Aplikacja pozwala już zaznaczyć wiele czatów, aby następnie je przypiąć, wyciszyć, zarchiwizować lub usunąć. Jak podają twórcy Telegrama we wpisie na oficjalnym blogu – powinno to zaoszczędzić czas, bowiem czas to pieniądz, a przykładowo za pieniądze można kupić… karmę dla kota.

(fot. Telegram)

Wersja 5.6 to także zmieniona ikona aplikacji w wersji na Androida, a także odświeżone menu kontekstowe. Ulepszenia wprowadzono również w wybieraniu wiadomości w oknie czatu, a ich dalsze przekazywanie powinno być teraz wygodniejsze. W ustawieniach można aktywować bardziej szczegółowe opisy czatów – po prostu pojawi się więcej linii tekstu z ostatniej rozmowy.

(fot. Telegram)

Telegram doczekał się odświeżonego menu udostępniania, które ma ułatwić wysłanie treści do większej grupy znajomych. Ponadto, osoby używające urządzeń z iOS, mogą zobaczyć nieznacznie przebudowany ekran wpisywania kodu zabezpieczającego i wyczyścić listę ostatnio wysłanych naklejek.

Nowa wersja to także inne mniejsze zmiany. Aktualizacja powinna być już dostępna w Google Play i App Store.

źródło: Telegram