(fot. Telegram)

Telegram 5.10 już dostępny – ciche wiadomości, Slow Mode i kilka innych nowości

Twórcy Telegrama ogłosili udostępnienie większej aktualizacji, która skierowana jest zarówno dla użytkowników Androida, jak i iOS. Komunikator, który jest jedną z ciekawszych alternatyw dla Messengera i WhatsAppa, zyskał m.in. ciche wiadomości, tryb Slow Mode i specjalne tytuły dla adminów.

Ciche wiadomości

Pierwszą większą nowością w wersji 5.10 jest dodatkowa opcja podczas wysyłania wiadomości. Jeśli nie chcemy przeszkadzać znajomemu, który aktualnie śpi, uczy się lub prowadzi samochód, to możemy wysłać cichą wiadomość.

Reklama

Nowa wiadomość dotrze do odbiorcy i otrzyma on powiadomienie, ale bez dźwięku. Oczywiście funkcja działa niezależnie od tego, czy drugi uczestnik rozmowy ma włączony tryb nie przeszkadzać.

(fot. Telegram)

Działa to również na czatach grupowych, więc jeśli ktoś wpadł na ciekawy pomysł o 5 rano, to może bez obaw wysłać wiadomość do grupy znajomych.

Tryb Slow Mode

Zbyt dużo wiadomości w grupie lub jeden z uczestników wysyła każde zdanie w oddzielnej wiadomości? Rozwiązaniem jest nowo wprowadzony tryb Slow Mode, który może zostać aktywowany przez administratora.

Pozwala on określić, ile czasu musi minąć, aby uczestnik grupowego czatu mógł wysłać kolejną wiadomość. Dostępne ustawienia pozwalają na naprawdę szeroki zakres – od sekundy aż do godziny.

(fot. Telegram)

Jak zauważają twórcy Telegrama, aktywacja Slow Mode może pomóc w uporządkowaniu rozmów w grupie, a także powinna pozytywnie wpłynąć na wartość poszczególnych wiadomości.

Jesteś Adminem? Możesz mieć specjalny tytuł

Jeśli nowe ustawienia czasu i ogólna władza nie wystarczają, to teraz administratorzy mogą nadać sobie specjalne tytuły. Telegram podaje, że jak najbardziej mogą to być np. ‘Meme Queen’, ‘Spam Hammer’ lub ‘El Duderino’.

(fot. Telegram)

Podobnie jak w przypadku etykiet administratora, niestandardowe tytuły są wyświetlane przy każdej wiadomości w grupie, aby członkowie wiedzieli, że mają zaszczyt rozmawiać z ‘Meme Queen’ lub ‘Spam Hammer’.

Kilka mniejszych nowości

Aktualizacja wprowadza również m.in. podgląd miniatur na osi czasu w materiałach wideo, kilka nowych animowanych emoji, nowe menu załączników na Androidzie i kolory akcentów w ciemnym motywie na iOS.

Najnowsza wersja Telegrama powinna być już dostępna w Google Play i App Store.

Polecamy również:

Korzystasz z WhatsAppa lub Telegrama? Uważaj, cyberprzestępca może manipulować plikami

źródło: Telegram