(fot. Tabletowo.pl)

Messenger Lite ogromnym sukcesem. Pobrano go już ponad 500 mln razy

Użytkownicy smartfonów pokochali aplikacje w wydaniu Lite. Pokazują to wyniki osiągane przez Google Go, Facebooka Lite czy Skype’a Lite. Naprawdę świetną liczbą pobrań pochwalić może się również znacznie odchudzona wersja komunikatora Messenger.

Reklama

Główne aplikacje Facebooka mają przynajmniej jeden problem

Facebook stał się największym serwisem społecznościowym. Jego pozycją lidera nie zachwiały nawet liczne afery z prywatnością. Nie powinno więc dziwić duże zainteresowanie aplikacjami należącymi do Facebooka. Zarówno główna apka, jak i oddzielny komunikator pobierane są przez miliony użytkowników.

Reklama

Co ciekawe, wysoka popularność niekoniecznie oznacza równie wysoką jakość. Aplikacjom Facebooka dość często obrywa się za niską stabilność, słabą sprawność działania czy duże wymagania. Alternatyw nie brakuje, ale niestety korzysta z nich niewiele osób. W związku z czym, niezadowoleni użytkownicy Facebooka i Messengera wciąż korzystają z usług świadczonych przez firmę Zuckerberga. Na szczęście, mogą oni sięgnąć po oprogramowanie w wydaniu Lite.

Imponujący wynik Messengera Lite nie powinien być zaskoczeniem

Nie tylko Facebook Lite z ponad miliardem pobrań radzi sobie świetnie. Druga lekka aplikacja Facebooka, czyli komunikator Messenger Lite, przekroczył już 500 mln pobrań.

Wyniki są naprawdę bardzo dobre. Niestety, pokazują one, że główne wersje aplikacji są dość słabe. W końcu użytkownicy często sięgają po wydania Lite właśnie ze względu na wymogi lub inne problemy podstawowej apki.

„Bezpieczny” Messenger Kids umożliwia nawiązanie kontaktu z nieznajomym dorosłym

Przyznam, że nie jestem zaskoczony osiągnięciem 500 mln pobrań. Owszem, Messenger Lite nie wygląda aż tak atrakcyjnie jak główne wydanie komunikatora. Z drugiej jednak strony, prostszy interfejs dla wielu osób może być zaletą. Nie mamy pełnej funkcjonalności, ale możliwość wysłania wiadomości, zdjęć czy GIF-ów powinna wystarczyć w większości rozmów. Dostajemy po prostu wszystkie najpotrzebniejsze opcje. Ponadto, odchudzony Messenger to mniejsze zużycie danych komórkowych, a także niższe obciążenie dla smartfona.

Aplikacja dostępna jest na urządzenia z Androidem. Powinni nią zainteresować się nie tylko właściciele słabszych smartfonów. Messenger Lite może okazać się dobrym wyborem również na topowych urządzeniach. W końcu zaoszczędzone zasoby sprzętu czy pakietu danych można przeznaczyć na inne zadania.

źródło: Android Police