(fot. pixabay.com)

Telemarketerzy nie będą zachwyceni. Aplikacja Telefon Google z automatycznym nagrywaniem rozmów

Telefony od telemarketerów potrafią być naprawdę uciążliwe. Na szczęście, aplikacja Telefon Google właśnie dostała funkcję, która moża okazać się przydatna w takich sytuacjach. Nowość sprawdzi się również w przypadku innych połączeń z nieznanymi kontaktami.

Reklama

Automatyczne rejestrowanie rozmów na urządzeniach z Androidem

Użytkownicy aplikacji Telefon Google od dłuższego czasu mogą już nagrywać rozmowy telefoniczne. W tym celu, po odebraniu lub wykonaniu połączenia, należy kliknąć na odpowiedni przycisk na ekranie smartfona. To jak najbardziej przydatne rozwiązanie, więc nie powinno dziwić, że cieszy się sporym zainteresowaniem.

W styczniu mogliśmy dowiedzieć się, że firma z Mountain View pracuje nad rozszerzeniem opisanej funkcji. Zmiany odkryte w kodzie aplikacji zapowiadały wprowadzenie opcji automatycznego nagrywania rozmów z nieznanymi numerami, czyli takimi, których nie mamy zapisanych w kontaktach.

Na wdrożenie automatycznego rejestrowania nie musieliśmy długo czekać. Jak informuje serwis XDA Developers, pierwsi użytkownicy aplikacji Telefon Google zgłaszają, że otrzymali możliwość aktywowania automatycznego nagrywania rozmów z nieznanymi kontaktami.

Telefon Google
(fot. XDA Developers)

Wyczekiwana nowość dostępna jest w ustawieniach i musimy ją ręcznie włączyć. Należy zaznaczyć, że jeszcze nie wszyscy mogą wiedzieć dodatkową opcję. Ponadto, pojawia się ona wyłącznie, gdy podstawowe nagrywanie rozmów dostępne jest w naszym regionie.

Prawdopodobnie Google dość powoli rozszerza dostępność automatycznego nagrywania. W związku z tym, nawet, jeśli spełnimy powyższe wymagania, to na odpowiedni przełącznik w ustawieniach możemy jeszcze trochę poczekać.

Funkcja ma ograniczenia

Po pierwsze, jak już przed chwilą wspomniałem, nagrywanie rozmów musi być włączone w konkretnym kraju. Po drugie, jak zaznacza sama firma, tylko niektóre urządzenia i operatorzy obsługują tę funkcję. Po trzecie, na urządzeniu musi być zainstalowany Android 9 lub nowszy, a także aplikacja Telefon Google musi być zainstalowana fabrycznie i zaktualizowana do najnowszej wersji.

Ponadto, aby zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa i prywatności, przed połączeniem pojawi się stosowny komunikat, informujący, że rozmowa będzie rejestrowana. Co więcej, to na nagrywającym będzie spoczywać obowiązek dotyczący przestrzegania przepisów związanych z już zarejestrowanym materiałem.