(fot. pixabay.com)

Aplikacja Telefon Google wkrótce z automatycznym nagrywaniem rozmów z nieznanymi numerami

Użytkownicy aplikacji Telefon Google niebawem zyskają dostęp do przydatnej funkcji. Jak wynika ze zmian odkrytych w kodzie, firma z Mountain View przymierza się do wdrożenia automatycznego nagrywania rozmów z nieznanymi kontaktami.

Nagrywanie rozmów w aplikacji Telefon Google

O możliwości rejestrowania rozmów mogliśmy już usłyszeć na początku 2020 roku. Od tego czasu, funkcja została już wdrożona w wybranych regionach i niebawem jej dostępność powinna zostać rozszerzona. Co więcej, pojawią się kolejne opcje, które dodatkowo podniosą komfort korzystania z aplikacji.

Jak informuje serwis 9to5Mac, opierając się na zmianach odkrytych w kodzie, aplikacja Telefon Google pozwoli na automatyczne nagrywanie rozmów podczas połączeń z osobami, których nie mamy na liście kontaktów.

Aplikacja Telefon Google w Google Play
Aplikacja Telefon Google w Google Play (fot. Tabletowo.pl)

W ustawieniach ma być dostępny odpowiedni przełącznik, który pozwoli aktywować opisywaną nowość. Po jej włączeniu, za każdym razem gdy odbierzemy połączenie z nieznanego numeru, zostanie uruchomione nagrywanie rozmowy.

Zarejestrowane materiały będzie można szybko i łatwo usunąć. Ma pojawić się przycisk „Usuń wszystko”. Oczywiście wówczas zostaną usunięte rozmowy, które znajdują się w domyślnej lokalizacji. Pozostałe pozostaną nieruszone.

Google zadba o prywatność

Warto zaznaczyć, że w celu zapewnienia prywatności uczestnikom rozmowy, przed połączeniem pojawi się stosowny komunikat, informujący, że rozmowa będzie rejestrowana. Ponadto, to na nagrywającym będzie spoczywać obowiązek dotyczący przestrzegania przepisów związanych z już zarejestrowanym materiałem.

Nagrane rozmowy będą domyślnie przechowywanie lokalnie w pamięci smartfona. Bez obaw, Google nie będzie ich przetrzymywać na serwerach i wykorzystywać w jakikolwiek sposób.

Musimy jeszcze trochę poczekać

Owszem, zmiany w kodzie pojawiły się już w najnowszej wersji aplikacji Telefon Google. Mimo tego, trudno obecnie stwierdzić, kiedy faktycznie funkcja zostanie udostępniona użytkownikom. Niewykluczone, że w kolejnej większej aktualizacji, ale możliwe również, że jej rozwój potrwa trochę dłużej. Niestety, Google nie ujawniło żadnej konkretnej daty.

Należy jeszcze pamiętać, że udostępnienie funkcji w aplikacji niekoniecznie musi oznaczać, że od razu będziemy mogli z niej korzystać. Jak już wcześniej wspomniałem, nagrywanie nie jest dostępne we wszystkich regionach.