Tekken 7 - Polska Premier Lidia Sobieska - ujęcie z trailera
Lidia Sobieska w Tekken 7

Premier Polski, Lidia Sobieska, wejdzie na arenę Tekken 7 już jutro! Jest nowy zwiastun

Informacje o tym, że w Tekken 7 grywalną postacią w nowym dodatku będzie premier Polski, trafiły do nas już kilka tygodni temu. Teraz, za sprawą nowego zwiastuna, poznaliśmy więcej szczegółów na temat tej postaci. Znamy także datę premiery dodatku, w którego skład wejdzie Lidia Sobieska.

Reklama

Prace trwały… 8 lat

Seria Tekken jest jedną z najpopularniejszych bijatyk w naszym kraju. Pomimo upływu lat, Tekken 7 jest nieustannie rozwijane przez twórców. 21 lutego, w trakcie imprezy Japan Fighting Game Publishers Roundtable, firma Namco Bandai, czyli twórca serii, ogłosiła, że w nowym DLC grywalną postacią będzie premier naszego kraju.

Tekken 7 premier Polski Lidia Sobieska
Ujęcie z pierwszego trailera przedstawiającego nową postać – fot. Namco Bandai

W 2019 roku ojciec serii Tekken, Katsuhiro Harada, przyznał, że prace nad polską postacią trwają od 8 lat, a sami twórcy mają już nawet pomysł, który wygląda dobrze „na papierze i w teorii”. Potrzebowali oni jednak dowiedzieć się jeszcze więcej na temat naszej kultury i społeczeństwa.

Lidia Sobieska – premier Polski w Tekken 7

Po pierwszym, krótkim trailerze, przyszedł czas na więcej informacji na temat wojowniczki z Polski. Oprócz nowego, trzy i pół minutowego wideo, zdradzającego m.in. szczegóły dotyczące wyglądu postaci, poznaliśmy także krótkie tło fabularne.

Lidia Sobieska, mistrzyni karate, została mianowana premierem Polski w bardzo młodym wieku. Bohaterka sprzeciwia się obecności międzynarodowego koncernu zbrojeniowego Tekken Force w kraju, przez co zdecydowała się na przyjęcie zaproszenia na Turniej Króla Żelaznej Pięści.

Patriotyzm to słowo-klucz, jeśli chodzi o stylistykę postaci. W swoim podstawowym stroju białowłosa bohaterka z blizną pod okiem (czyżby nawiązanie do Ciri z Wiedźmina?) posiada z przodu duży napis „Polska” z podobizną orła. Na rękawicach postaci znalazło się natomiast miejsce na elementy związane z husarią. Lidia w trakcie walki używa zwrotów w naszym ojczystym języku, w tym bardzo wymowne „Muszę wygrać w imię wszystkich Polaków!”.

Premiera najnowszego DLC do Tekken 7 już 23 marca 2021 roku!

To, co najważniejsze dla fanów serii w naszym kraju, to fakt, że premiera dodatku wraz z polską panią premier odbędzie się już 23 marca 2021 roku. Postać zostanie wydana w ramach DLC 18/19, który jest częścią Season Pass 4.