Tekken 7
Lidia Sobieska w Tekken 7

W najnowszym dodatku do Tekken 7 będziemy mogli zagrać… polską panią premier!

Tekken 7 ma już na karku prawie 4 lata, co jednak nie powstrzymuje Bandai Namco od dalszego wspierania swojej gry. Najlepszym przykładem jest fakt, że do gry trafiają ciągle przepustki sezonowe i postacie. W najbliższym czasie jedną z nich będzie… premier Polski!

Premier Polski grywalną postacią Tekken 7

I nie chodzi tu oczywiście o Beatę Szydło, Ewę Kopacz czy Hannę Suchocką — a o w pełni fikcyjną postać. Na trwającym właśnie „Japan Fighting Game Publisher Roundtable #2”, Bandai Namco zaprezentowano poniższy zwiastun, zapowiadający nadejście do Tekken 7 nowej postaci prosto z Polski.

Na powyższym materiale zobaczyć możemy Warszawę z lotu ptaka, a także wspomnianą fikcyjną polską panią premier, która oczywiście przemawia w naszym rodzimym języku. Niestety, na tym krótkim materiale wideo, niedane było nam zobaczyć całego modelu postaci, a jedynie jej fragmenty.

Szczególną uwagę zwraca jednak blizna na twarzy bohaterki, a także białe włosy… CD Projekt RED już pewnie pisze pozew ;). Choć oczywiście może być to celowa i zaplanowana akcja marketingowa obu firm, tak samo, jak w przypadku gościnnego występu Geralta w SoulCalibur VI, które należy w końcu do tego samego wydawcy, co Tekken 7.

Geralt z Rivii w SOULCALIBUR VI
Źródło: CD Projekt RED

Pani premier pojawi się w Tekken 7 już wczesną wiosną w ramach 18/19 DLC, które wchodzą w skład czwartej przepustki sezonowej. Więcej informacji o naszej polskiej postaci niestety na razie nie posiadamy, ale Bandai Namco najpewniej postara się w najbliższym czasie o jakąś większą prezentację – w końcu fikcyjna pani premier wywołała całkiem sporo zamieszania w polskim internecie.

Tekken 7 zadebiutował na rynku 2 czerwca 2017 roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Gra jest obecnie dostępna bezpłatnie dla wszystkich posiadaczy abonamentu Xbox Game Pass.