Tegoroczne Nexusy od HTC na pewno nie będą wyglądać tak samo

Tegoroczne Nexusy od HTC na pewno nie będą wyglądać tak samo

Już w sierpniu Google ma oficjalnie zaprezentować Androida 7.0 Nougat, a więc możemy być pewni, że razem z najnowszą odsłoną systemu zadebiutują dwa tegoroczne Nexusy od HTC. Dlatego nie powinno dziwić, że na ich temat pojawia się coraz więcej doniesień. I choć na początku mówiono nam co innego, to teraz już wiemy, że smartfony będą różnić się od siebie nie tylko specyfikacją techniczną, ale i wyglądem.

Według informacji, pochodzącej (rzekomo) bezpośrednio od HTC, a konkretniej działu, odpowiedzialnego za produkcję urządzeń, tegoroczne Nexusy mają wyglądać zupełnie inaczej. Marlin, czyli większy model, ma mieć w pełni metalową obudowę. Pojawia się też nawiązanie do HTC 10, co może potwierdzać, że czerpano z jego designu pełnymi garściami.

Z kolei obudowa 5-calowego Sailfisha ma zostać wykonana w głównej mierze z tworzywa sztucznego. Metal też się oczywiście pojawi, ale z niego będzie zrobiona tylko ramka, okalająca smartfon. Taki zabieg ma pomóc obniżyć cenę urządzenia, choć i tak szacuje się, że nie zejdzie ona poniżej 350 dolarów (około 1400 złotych bez podatku).

Opierając się na dotychczasowych przeciekach i dodając do tego powyższe doniesienie, możemy wywnioskować, że tegoroczne Nexusy od HTC będą wyglądać tak:

Źródło: Nexus Blog