Ważne

Masz Nexusa 5? Niestety nie dostaniesz aktualizacji do Androida 7.0 Nougat

Razem z Nexusem, klient kupuje również długie wsparcie producenta w postaci comiesięcznych poprawek poziomu bezpieczeństwa systemu oraz aktualizacji do nowszych wersji oprogramowania. Cytując jednak klasyka, nic nie może przecież wiecznie trwać i także właściciele tych smartfonów zostaną kiedyś pozostawieni samym sobie. To właśnie spotka teraz użytkowników Nexusa 5.

Według komunikatu, przekazanego przez Google, oficjalne wsparcie dla tego modelu zakończyło się w październiku 2015 roku. Wcześniej jednak na stronach koncernu dostrzeżono informację, że Android 7.0 Nougat testowany jest wewnętrznie również na Nexusie 5. To dawało nadzieję, że także ten smartfon może spodziewać się aktualizacji.

Teraz jednak wiemy, że nadzieje te okazały się płonne, ponieważ Google naprawdę zakończyło wsparcie dla tego urządzenia. Potwierdził to na swoim Twitterze Evan Blass:

Lekaster zdradził też, że Android 7.0 Nougat z najświeższymi poprawkami bezpieczeństwa Androida zadebiutuje oficjalnie w przyszłym miesiącu. Oznacza to, że już w sierpniu powinniśmy zobaczyć również dwa nowe Nexusy od HTC.

Źródło: @evleaks

Komentarze

Privacy Preference Center

   Necessary

   Advertising

   Analytics

   Other

   Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona