Te smartfony Samsunga dostaną wkrótce aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow - jest kilka niespodzianek 16

Te smartfony Samsunga dostaną wkrótce aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow – jest kilka niespodzianek

Posiadacze smartfonów Samsunga niecierpliwie wyczekują aktualizacji do najnowszej wersji systemu operacyjnego dla swoich urządzeń. Teraz już wiadomo, które z nich otrzymają ją w najbliższych tygodniach i miesiącach. Przy okazji nie zabrakło także niespodzianek.

Według poniższych informacji, do jakich udało się dotrzeć serwisowi źródłowemu, proces aktualizacyjny podzielony jest na (co najmniej) trzy fazy. Do pierwszej z nich przypisane są same flagowe modele (z wyjątkiem Galaxy Alpha) z ostatnich dwóch lat: Galaxy Note 5Galaxy S6 Edge PlusGalaxy S6Galaxy S6 EdgeGalaxy Note 4, Galaxy Note EdgeGalaxy S5 i wspomniana już Galaxy Alpha. Wiadomo też, że najnowsza wersja oprogramowania dla pierwszych sześciu smartfonów została już zaakceptowana i wkrótce rozpocznie się jej udostępnianie użytkownikom. Dokładny harmonogram jest widoczny poniżej:

Samsung Android 6.0 Marshmallow aktualizacja update

Zapewne zauważyliście, że w tabeli znalazły się smartfony przeznaczone na różne rynki. Jednak różnica w czasie udostępniania Androida 6.0 Marshmallow dla poszczególnych modeli w pozostałych krajach nie powinna być zbyt wielka, więc posiadacze Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge Plus mogą się jej spodziewać już w grudniu. Następni w kolejce są właściciele Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge (styczeń 2016) oraz Galaxy Note 4 i Galaxy Note Edge (luty 2016).

Aktualizacja dla Galaxy S5 i Galaxy Alpha wciąż czeka na zatwierdzenie. Podobnie jak ta dla – i tu zaskoczenie – przedstawicieli metalowej serii A (Galaxy A3, Galaxy A5, Galaxy A7 i Galaxy A8) oraz linii E (Galaxy E5 i Galaxy E7). To jednak może nie być jeszcze koniec listy smartfonów, które otrzymają aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow. Po odpowiednich testach do widocznych powyżej urządzeń mogą dołączyć kolejne.

Warto pamiętać, że nie jest to oficjalna informacja od Samsunga, pomimo że na pierwszy rzut oka wygląda bardzo wiarygodnie.

Źródło: Times News