smartfon TCL 20 5G smartphone
TCL 20 5G (źródło: Evan Blass)

Wkrótce premiera TCL 20 5G. Niespodzianki nie będzie, ale warto czekać

Do tej pory smartfony TCL traktowaliśmy raczej po macoszemu i wspominaliśmy jedynie o co ciekawszych modelach. Marka oficjalnie jednak weszła już do Polski ze swoimi telefonami i niewykluczone, że TCL 20 5G również się pojawi w sklepach w kraju nad Wisłą. Zapowiada się na bardzo ciekawy sprzęt.

TCL chce zawalczyć też o polskiego klienta

Gdybym miał wymienić z pamięci kilka smartfonów marki TCL, to… miałbym z tym problem. Producent nie sprzedawał ich oficjalnie w Polsce, więc raczej nie przykładaliśmy większej uwagi do prezentowanych przez niego nowości, a jeśli już jakaś nas zainteresowała, to traktowaliśmy ją jako ciekawostkę.

Sytuacja jednak się zmieniła, ponieważ na początku listopada 2020 roku TCL oficjalnie wprowadziło swoje smartfony do Polski, więc od teraz każdy nowy model potencjalnie może trafić także do kraju nad Wisłą. Na horyzoncie pojawił się właśnie TCL 20 5G, który zapowiada się na bardzo interesującą propozycję. Jego cena również powinna być atrakcyjna.

Co zaoferuje TCL 20 5G? Nie będzie można narzekać

Mamy tu do czynienia z konkretnym wyciekiem, gdyż poznaliśmy wszystkie szczegóły nadchodzącego smartfona marki TCL. Nieznana jest tylko sugerowana cena, ale patrząc przez pryzmat specyfikacji, nie powinna być ona wygórowana, tylko atrakcyjna i przystępna dla przeciętnego klienta.

Jak podaje Evan Blass, TCL 20 5G zaoferuje wyświetlacz o przekątnej 6,67 cala i rozdzielczości 2400×1080 pikseli (proporcje 20:9) z okrągłym otworem w górnej części, w którym znajdzie się 8 Mpix aparat do selfie i rozmów wideo. Prawdopodobnie będzie to ekran LCD, ponieważ czytnik zostanie umieszczony na prawej krawędzi smartfona.

smartfon TCL 20 5G smartphone
źródło: Evan Blass

Sercem TCL 20 5G ma być procesor Qualcomm Snapdragon 690 ze zintegrowanym modemem 5G, przeznaczony do tańszych smartfonów obsługujących sieć piątej generacji. Ponadto model zaoferuje 6 GB RAM oraz – w zależności od konfiguracji – 128 GB lub 256 GB pamięci wbudowanej z opcją rozszerzenia przy pomocy karty microSD.

Specyfikacja TCL 20 5G obejmie też potrójny aparat 48 Mpix + 8 Mpix (ultraszeroki) + 2 Mpix (do zdjęć makro) na panelu tylnym, dedykowany klawisz do uruchamiania Asystenta Google na bocznej krawędzi i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Smartfon zasilać będzie akumulator o pojemności 4500 mAh, ładowany przez port USB-C.

smartfon TCL 20 5G smartphone
TCL 20 5G (źródło: Evan Blass)

Evan Blass zapowiada, że TCL 20 5G zadebiutuje oficjalnie na początku 2021 roku.

Te wiadomości mogą Cię zainteresować: