smutek płacz sad smutny klaun
fot. Pixabay / Pexels

Ważne: targi MWC 2020 się nie odbędą! Wydarzenie zostało oficjalnie odwołane

Doroczne targi Mobile World Congress to jedna z najważniejszych imprez branżowych i prawdziwe święto dla producentów elektroniki. Niestety, po raz pierwszy w 33-letniej historii wydarzenie zostało odwołane. Wszystko przez koronawirusa 2019-nCoV.

Mimo że każdego roku organizowanych jest kilka dużych imprez dla producentów elektroniki (przede wszystkim CES, MWC, COMPUTEX, IFA), to właśnie targi Mobile World Congress najczęściej są najciekawsze i najobfitsze w nowości z segmentu smartfonów. W ostatnich latach wielu producentów w trakcie tego wydarzenia zaprezentowało swoje flagowce, m.in. Samsung, Sony czy Xiaomi. Oprócz tego, w Barcelonie debiutowało od groma urządzeń z pozostałych półek cenowych, a także niemało tabletów i wearables.

Targi MWC 2020 odwołane

Organizacja GSM Association, która jest organizatorem Mobile World Congress, poinformowała o rezygnacji z organizacji tegorocznej edycji tego wydarzenia. Powodem są obawy związane z koronawirusem 2019-nCoV. Na każdą edycję imprezy do Barcelony przyjeżdżają bowiem tysiące ludzi, co stwarza realne zagrożenie dla ich zdrowia. Początkowo GSMA deklarowała zachowanie najwyższej staranności o czystość i higienę, ale najwyraźniej środki te uznano za niewystarczające i zdecydowano o odwołaniu MWC 2020.

Co ciekawe, zaledwie wczoraj pojawiły się doniesienia, że w najbliższy piątek (14 lutego) organizatorzy Mobile World Congress spotkają się i podejmą decyzję o losach tegorocznej edycji. Poinformowanie o odwołaniu MWC 2020 już dziś jest ogromnym zaskoczeniem, chociaż coraz więcej wskazywało na taki obrót spraw. W ostatnim czasie wiele firm poinformowało bowiem, że nie przyjedzie do Barcelony lub nie zorganizuje w trakcie tego wydarzenia konferencji prasowej (Sony miało pokazać swoje nowości w trakcie tylko online).

Mimo wszystko oficjalna informacja o odwołaniu Mobile World Congress 2020 jest dla nas bardzo smutną wiadomością, ponieważ – jak spodziewali się obserwatorzy branży – w związku z tym wiele premier przesunie się w czasie. Co więcej, w Barcelonie Xiaomi miało wprowadzić na europejski rynek flagowe Mi 10 i Mi 10 Pro – teraz nie wiadomo, kiedy producent to zrobi. Trudno też powiedzieć, co poczynią inne firmy, które chciały się pojawić na MWC 2020, aby pokazać swoje nowości.

Źródło: GSM Association, Bloomberg