Tanie smartfony z aparatami makro? Tak, taki będzie Samsung Galaxy A21s

Samsung pracuje nad nowym tanim smartfonem, który ma zastąpić model Galaxy A20s. Ciekawostką jest fakt, że dostanie on specjalny aparat do robienia zdjęć z bliska.

Podczas gdy producenci smartfonów z najwyższej półki prześcigają się, który z nich zamontuje w smartfonie aparat potrafiący robić największe zbliżenie (w przeciwnych narożnikach ringu stoją Huawei i Samsung), walka niższej wagi będzie toczyć się o inny tytuł. Bo o ile pokazowe możliwości telefonów zwykle trafiają w pierwszej kolejności do flagowców, tak większość z nas z nich nie skorzysta, zakupując model ze średniej półki.

Dlatego Samsung pomyślał, i stwierdził, że wrzuci do Galaxy A21s coś, czego w nieco tańszych telefonach dotąd zwykle nie było: specjalny aparat do zdjęć makro. Jednym z nielicznych przedstawicieli tego typu urządzeń jest Motorola One Macro. Kamera w nowym smartfonie Koreańczyków będzie podobna – tak jak w Motce, w Samsungu znajdziemy matrycę 2 Mpix o nieznanych dokładnie parametrach.

Będzie to zatem oczko do zdjęć makro o bardziej ograniczonych możliwościach niż to montowane w Galaxy A51, który dysponuje matrycą 5 Mpix.

To akurat jeden z nowszych modeli, Samsung Galaxy A20e

Samsung Galaxy A21s w planach

Nie jest jeszcze jasne, czy Samsung Galaxy A21s będzie się tak nazywał w Polsce. Jego oznaczenie to SM-A217F, ale opis sugeruje dostępność tylko na rynek USA. Jest całkiem prawdopodobne, że w Europie otrzyma on po prostu nazwę Galaxy A21, nie tracąc niczego ze swojej specyfikacji.

Skoro już o tym mówimy, to warto wspomnieć, że smartfon będzie dostępny w dwóch wersjach pamięci wewnętrznej – 32 GB i 64 GB. Czy do naszego kraju zawędruje w obu edycjach? Trudno powiedzieć. To raczej mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że Galaxy A20e pojawił się w jednej, z 32 GB.

SamMobile, które jest źródłem tych informacji, podaje, że Galaxy A21s będzie sprzedawany w kolorach: niebieskim, białym, czarnym i czerwonym. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Motorola stworzyła tani smartfon do zdjęć z bliska. Oto One Macro

źródło: SamMobile przez gizchina