smartfon Samsung Galaxy S20 Ultra render
Samsung Galaxy S20 Ultra (źródło: @BenGeskin)

Stukrotny „Space Zoom” w Galaxy S20 Ultra będzie bił po oczach

Od premiery smartfonów z serii Galaxy S20 dzielą nas już tylko trzy tygodnie. Od dawna wiemy, że najlepszy model z nachodzącej trójki, Galaxy S20 Ultra, zaoferuje stukrotny zoom cyfrowy, który Samsung nazwie „Space Zoom”. Producent zamierza mocno zaakcentować tę możliwość. Może nawet trochę za mocno.

Aparat to aktualnie najważniejszy element flagowych smartfonów. Producenci prześcigają się w zwiększaniu jego możliwości, ponieważ to obecnie jedyny podzespół, który można ulepszać właściwie w nieskończoność – w przypadku innych (jak wyświetlacz czy bateria) jest to znacznie trudniejsze. W Galaxy S20 Ultra Samsung postanowił się nie ograniczać i uzbroił ten model w stukrotny zoom cyfrowy.

Aparat ze „Space Zoom” w Galaxy S20 Ultra

Od dłuższego czasu wiemy mniej więcej, jak będzie wyglądać najlepszy z tegorocznych flagowców z serii Galaxy S20. Chociaż określenie „mniej” jest bardziej trafione, ponieważ do tej pory do sieci nie wyciekły bardziej szczegółowe rendery tego smartfona. Czekaliśmy więc na nie z niecierpliwością i właśnie mamy okazję zobaczyć Galaxy S20 Ultra w pełnej krasie. Nie wszystkim prawdopodobnie się on jednak spodoba.

O ile przód smartfona nie jest żadną niespodzianką, gdyż spodziewaliśmy się obustronnie zakrzywionego i niemal bezramkowego wyświetlacza typu Infinity-O, tak tył urządzenia jest dość zaskakujący. Jak możecie bowiem zobaczyć na załączonym poniżej renderze, wyspa z aparatami będzie wyglądała zupełnie inaczej niż nam się wydawało. Samsung niejako podzielił ją na dwie części, barwiąc górną (większą) na kolor czarny, a dolną (mniejszą) na ciemnoszary. Na tej ostatniej znajduje się wyłącznie aparat o budowie peryskopowej, który odpowie za stukrotny zoom cyfrowy o marketingowej nazwie „Space Zoom”. Producent mocno to podkreśli, umieszczając obok tego „oczka” stosowną informację o jego możliwościach.

smartfon Samsung Galaxy S20 Ultra render
Samsung Galaxy S20 Ultra render (źródło: @BenGeskin)

Jak twierdzi @BenGeskin, „jest to najdokładniejszy render Galaxy S20 Ultra”, jaki do tej pory pojawił się w sieci. Wydaje się on wiarygodny, ponieważ w jego stworzeniu pomagał Ishan Agarwal, który jest bardzo dobrze poinformowanym źródłem (dostarczył on m.in. kompletną specyfikację smartfonów z serii Galaxy S20). Nie ma więc za bardzo podstaw, aby twierdzić, że model z dopiskiem „Ultra” będzie wyglądał inaczej.

Jak Wam się podoba Galaxy S20 Ultra. Mnie osobiście trochę razi w oczy ta informacja o stukrotnym „Space Zoomie”, bowiem nie jestem fanem tego typu adnotacji, ale rozumiem pobudki, jakimi najpewniej kierował się Samsung. Jednocześnie muszę przyznać, że w ogólnym ujęciu smartfon prezentuje się całkiem, całkiem, aczkolwiek mimo wszystko i tak zdecydowanie bardziej podobają mi się flagowce z linii Huawei P40.

Zobacz też: Kompletna specyfikacja Galaxy S20, Galaxy S20+ i Galaxy S20 Ultra

Oto kompletna specyfikacja Galaxy S20, Galaxy S20+ i Galaxy S20 Ultra. Są nowe informacje

Źródło: @BenGeskin, @ishanagarwal24