Tajemniczy tablet HP (Slate 8?) na zdjęciu

tablet hp slate 8

Pod koniec ubiegłego miesiąca firma Hewlett Packard opublikowała w sieci wideo „Make it Matter” (poniżej), w którym jednym z bohaterów okazał się nadchodzący, tajemniczy tablet tego producenta. Pojawił się wtedy dosłownie na chwilę i zaraz później zniknął – i tyle żeśmy go widzieli. Ale dziś powrócił. To samo urządzenie możemy dostrzec na materiałach HP, które ujrzały dziś światło dzienne. Tym samym wygląd tylnego panelu urządzenia nie jest nam obcy. Inaczej jest jednak z pozostałymi informacjami dotyczącymi tego modelu…

Wszystkie dotychczasowe materiały, z którymi mieliśmy do czynienia, pokazywały zastosowanie produktu w pracy – za pierwszym razem tablet wylądował w rękach biznesmena, za drugim – lekarki. To może sugerować, że tablet HP będzie pracował w oparciu o Windows 8 (nie Windows 8 RT, bo – jak wiemy – HP nie zamierza sprzedawać tabletów z Windows 8 RT, woli związać się z Intelem).

Wiele wskazuje na to, że tajemnicze urządzenie producenta pokazane na zdjęciu, to nadchodzący model HP Slate 8, którego oblicze poznaliśmy już w kwietniu (fot. poniżej). Wciąż nie wiadomo nic więcej na temat jego parametrów technicznych niż to, co już wiemy, czyli: ekran 10,1″, bateria pracująca 8-10 godzin, grubość obudowy: 9,2 mm, waga: 0,68 kg.

26. października 2012 roku zadebiutuje na rynku najnowsza odsłona systemu operacyjnego Microsoftu – Windows 8. Wraz z nim na półkach sklepowych mają się pojawić pierwsze tablety. Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie poczekać na ten moment.

tablet hp windows 8

źródło