Ważne

HP Slate 8 z Windows 8 (nieoficjalnie) zdradza swe oblicze

hp slate 8 windows 8

Wśród firm wymienianych jako jedne z pierwszych, w portfolio których znajdą się tablety pracujące pod kontrolą Windows 8, jest między innymi Hewlett Packard. Producent jeszcze nie tak dawno zastanawiający się nad sensem swojej obecności na rynku tabletów, niebawem zamierza zaatakować nową bronią. Ma nim być tablet HP Slate 8 z Windows 8.

Redaktorzy portalu Neowin.net dotarli do grafiki przedstawiającej nadchodzący tablet HP. Urządzenie nie będzie skierowane do zwykłych użytkowników, a do bardziej wymagających przedsiębiorców, którzy znajdą zastosowanie modelu w biznesie – stąd też, między innymi, obecność aplikacji zabezpieczających urządzenie. Już po grupie docelowej można wnioskować, że do najtańszych należeć nie będzie.

HP Slate 8, bo taką właśnie nazwę obecnie nosi ten sprzęt, ma być wyposażony w 10,1-calowy wyświetlacz o nieznanej rozdzielczości oraz akumulator zapewniający pracę przez 8-10 godzin. Grubość modelu ważącego 0,68 kg, ma wynosić 9,2 mm. Z poniższej grafiki dowiadujemy się również, że tablet będzie można obsługiwać rysikiem oraz że będzie dostępna do niego stacja dokująca.

Meg Whitman, CEO HP, już jakiś czas temu zapowiedziała, że pierwszy tablet HP z Windows 8 zadebiutuje na rynku w 2012 roku. Teraz tylko czekać aż będą się pojawiać kolejne informacje na jego temat, a zaraz później także te oficjalne.

hp slate 8

źródło

Komentarze

 • Pytanie tylko jedno … ARM czy x64?

 • jak hp podaje 8-10h to wyjdzie na to ze w trybie oszczedzania bez polaczen sieciowych, przy min podswielteniu bedzie mozna popracowac 4-5h…

 • Przechodzien

  Kluczem do sukcesu jest niska cena przy optymalnej jakosci.
  (przyklad Amazon kindle fire)

  A zatem za ile i czemu tak drogo ?
  Moim zdaniem wygra ten co bedzie rozdawal tablety za darmo a zarabial na abonamencie za dostep do tresci.

  • Bucz

   Tacy co czekaja az im darmowy tablet z nieba skapnie nie zaplaca tez ani grosza za abonament tylko beda jechac na piratach.

 • hellypton

  Mogli go nazwać HP Sl8.

 • macdoda

  O kur…a windows na mobilu. Armagedon :( Nigdy w życiu!!!

 • goomako

  windows na mobilu ? wow to amerykę odkryłeś
  bo oni na mobilnym rynku juz grube lata sa

 • ernestor56

  To zdjęcie u góry to profesjonalna obróbka w paint?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona