HP nie zamierza sprzedawać tabletów z Windows 8 RT, woli związać się z Intelem

HP próbowało zawojować rynek tabletów internetowym modelem TouchPad, który poniósł porażkę. Złożyło się na to wiele czynników: niedostępność w wielu krajach świata, początkowo wysoka cena, system operacyjny WebOS oferujący niewielkie zaplecze programowe i wiele innych. TouchPad zapisał w historii jako jedna z największych katastrof tabletowego świata, lecz nie zniechęciło to jego producenta. Od kilku miesięcy docierają do nas plotki – ba! nawet zdjęcia i częściowa specyfikacja – o nowym tablecie HP wyposażonym w system operacyjny Windows 8 i procesor Intela.

Wiemy, że pod koniec roku w portfolio HP pojawi się biznesowe urządzenie o nazwie Slate 8. Jego konfiguracja techniczna będzie obejmować 10,1-calowy ekran dotykowy, akumulator pozwalający na 8-10 godzin pracy oraz obudowę mierzącą 9,2 mm grubości. Jak donosi serwis The Verge, Slate 8 będzie zapowiedzią kierunku, który obierze firma. W strategii firmy, przynajmniej początkowo, znajdą się wyłącznie tablety biznesowe oparte na Windows 8 i układach Intela. HP nie zamierza wkraczać na rynek „dachówek” z Windows 8 RT i procesorami ARM, ponieważ chce dać klientom dostęp do tysięcy aplikacji x86 i nie martwić się o ich kompatybilność. Tak brzmi oficjalne wytłumaczenie wystosowane przez rzecznika prasowego Hewlett-Packard.

Wersja mniej oficjalna jest nieco bardziej intrygująca. Na ulicy i w ciemnych barach mówi się, że HP boi się konkurencji w postaci tabletu Microsoft Surface. Ale to tajemnica, więc gdyby ktoś Was pytał, nie usłyszeliście tego ode mnie. Jak sądzicie, HP ma prawo obawiać się Surface?

via The Verge

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona