Tablety Acera i Lenovo z Clover Trail i Windows 8 w Q3 2012

tablet z procesorem intel

Technologiczna skarbnica wiedzy, DigiTimes, opublikowała dziś interesujące informacje dotyczące tabletów, które mają się pojawić na rynku w trzecim kwartale 2012 roku. Wiele wskazuje na to, że rynkowa premiera Windows 8 w połowie roku została już uznana za pewnik, bowiem coraz więcej wiadomości, z którymi mamy do czynienia, wskazuje na to, że to właśnie zaraz później, a więc między październikiem a grudniem, mają zadebiutować pierwsze tablety z Windows 8. Wśród nich mają być urządzenia Acera i Lenovo – jednostką centralną każdego z nich ma być Intel Clover Trail, co pokrywa się z ostatnimi spekulacjami.

Ostatnio można odnieść wrażenie, że coraz więcej producentów z niecierpliwością czeka na Windows 8. Oprócz Della, który już od kilku miesięcy pochlebnie wypowiada się na temat najnowszego systemu Microsoftu, możemy do nich zaliczyć Acera (który ostatnio kategorycznie zaprzeczył, jakoby miał się wycofywać z rynku tabletów) oraz Lenovo, który… miał się skupić, przynajmniej na razie, na tabletach z Androidem. Wiele wskazuje na to, że każda z firm będzie chciała zaistnieć na rynku z własnym sprzętem pracującym w oparciu o Windows 8: Asus, Samsung, a nawet HP czy Nokia, choć ta ostatnia na razie nie ma pomysłu na własne tablety.

Jak słusznie zauważył ostatnio Sebastian, wygląda więc na to, że sukces Intela w dużej mierze może zależeć od sukcesu (bądź klapy, w którą mocno wątpimy) Windows 8…

źródło