Nokia może wkroczyć na rynek tabletów, ale nie ma konkretnego planu - Tabletowo.pl

Nokia może wkroczyć na rynek tabletów, ale nie ma konkretnego planu

Tabletowo.pl Nokia może wkroczyć na rynek tabletów, ale nie ma konkretnego planu Nokia Nowości Plotki / Przecieki

O tym, że Nokia zamierza stworzyć tablet internetowy już wiemy, ale nie mamy pewności kiedy to się stanie i jakim będzie urządzeniem. Według raportu NASDAQ, Stephen Elop, szef Nokii, twierdzi, że firma uważnie obserwuje rynek, ale nie ma konkretnego planu na jego podbicie. Jeśli wierzyć plotkom, Nokia w tajemnicy pracuje nad tabletem z systemem Windows 8. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w informacji tej tkwi ziarno prawdy, ponieważ stosunkowo niedawno fiński producent nawiązał bliską współpracę z międzynarodowym gigantem Microsoftem, której owocami są smartfony z oprogramowaniem Windows Phone 7.5: Lumia 710 i Lumia 800.

Oba urządzenia nie tylko pracują w oparciu o system pochodny od Windows 8, ale również cechują się naprawdę interesującym, minimalistycznym wyglądem, który, jeśli przeniesiony na przyszły tablet Nokii, wniósłby cudowny powiew świeżości na rynek. Tytułową grafikę tego wpisu stworzyłem w ciągu kilku minut w celu wyobrażenia, jak takie urządzenie mogłoby wyglądać: z interfejsem Windows 8 dostosowanym do obsługi palcem i prostą, jednobryłową obudową byłby idealnym uzupełnieniem nowego portfolio Nokii.

Kto wie, może za kilka lat (lub już w przyszłym roku) ujrzymy tablet Nokia Lumia Tab? Jak sądzicie, czy Nokia miałaby szansę w walce z gigantami rynku pokroju Apple iPada lub Asusa Transformer Prime’a?

via The Next Web

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona