Tablet Samsunga to jednak Galaxy Pad (a nie Galaxy Tab)?

Tablet Samsunga

UPDATE: W dniu 2 września Samsung Galaxy Tab został zaprezentowany oficjalnie. Jego specyfikację znajdziecie tutaj, natomiast fotki prasowe – tutaj.

Jeden z koreańskich portali donosi, że tablet Samsunga, znany nam do tej pory jako Galaxy Tab, na rynku dostępny będzie pod trochę inną, niż dotychczas przypuszczaliśmy, nazwę. Wszystko wskazuje na to, że urządzenie zostanie zaprezentowane jako Galaxy Pad. Jak zwał, tak zwał, byle było godnym rywalem Apple iPada.

Specyfikacja Samsunga Galaxy Pad ma zawierać między innymi Androida 2.2, dotykowy wyświetlacz o przekątnej 7-cali, procesor o częstotliwości taktowania 1Ghz, aparat o rozdzielczości 5 Mpix, kamerkę do połączeń wideo, 16GB pamięci wewnętrznej, 3G, WiFi i GPS.

Co ciekawe, według najnowszych informacji, tablet ma być wyposażony w ekran LCD, a nie jak wcześniej informowałam – AMOLED (a nawet Super AMOLED). Jeśli spekulacje te okażą się prawdziwe, cena modelu może nieco spaść.

Premiera urządzenia będzie miała miejsce na berlińskich targach IFA 2010, które będą się odbywać w dniach 3-8 września 2010 roku.

Koreański portal, o którym wspomniałam na początku, napisał także, iż wkrótce Samsung zaprezentuje większą (10-calową) wersję tabletu. To by się zgadzało z informacjami, jakie podawałam już jakiś czas temu. Na razie jednak nie wiadomo kiedy (jeśli w ogóle) to nastąpi.

AKTUALIZACJA:

Samsung oficjalnie zaprezentował swój pierwszy tablet internetowy jako Galaxy Tab. Więcej możecie przeczytać tutaj.

Źródło