Znamy prawdopodobnie ostateczną specyfikację Samsunga Galaxy Tab

specyfikację Samsunga Galaxy Tab

UPDATE: W dniu 2 września Samsung Galaxy Tab został zaprezentowany oficjalnie. Jego specyfikacją znajdziecie tutaj, natomiast fotki prasowe – tutaj.

Do prezentacji Samsunga Galaxy Tab GT-P1000 zostało jeszcze trochę czasu, a my wiemy już na jego temat praktycznie wszystko. Tym razem strona samsung-firmware.webs.com dotarła do firmware tabletu, które ujawniło prawdopodobnie ostateczną, choć wciąż niepotwierdzoną, specyfikację urządzenia.

Wszystko wskazuje na to, że sprzęt Samsunga zostanie wyposażony w dotykowy wyświetlacz (prawdopodobnie Super AMOLED) o przekątnej 7-cali i rozdzielczości, uwaga, jedynie 800 x 480 pikseli. Jego sercem ma być procesor Hummingbird S5PC110 o częstotliwości taktowania 1GHz, znany między innymi ze smartfona Galaxy S. Całość będzie działać pod kontrolą Androida w wersji 2.2 Froyo.

To jednak nie wszystkie dane techniczne modelu. Urządzenie będzie wyposażone w moduł GPS (z Google Maps), WiFi, 3G, kamerkę do połączeń wideo oraz aparat o rozdzielczości 3,2 Mpix. Na pokładzie Galaxy Tab nie zabraknie także grafiki PowerVR SGX540, Flash, Swype, JavaScript 1.5 i Bluetooth 2.1 z EDR.

Oficjalna prezentacja Samsunga Galaxy Tab ma się odbyć na targach IFA w Berlinie w dniach 3-8 września 2010 roku.

Źródło