Samsung Galaxy Tab S6 będzie miał mniejszą baterię niż Galaxy Tab S4

Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że Samsung zaprezentuje Galaxy Tab S6 już 7 sierpnia 2019 roku, wraz ze smartfonami Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+ oraz smartwatchem Galaxy Watch Active 2. Jeśli tak będzie, oznacza to, że od jego premiery dzielą nas niespełna trzy tygodnie. Jeszcze przed nią dowiedzieliśmy się, bateria o jakiej pojemności zasili nowy tablet południowokoreańskiego producenta.

Reklama

Co ciekawe, o Galaxy Tab S6 zaczęło się mówić ledwo tydzień temu, a już wiemy niemal wszystko na jego temat. Największą niespodzianką była sama nazwa, ponieważ Samsung zrezygnował z wypuszczania na rynek Galaxy Tab S5, pomimo że do sprzedaży zdążył trafić już Galaxy Tab S5e.

Reklama

Mamy jednak 100% pewność, że bezpośrednim następcą Galaxy Tab S4 będzie Galaxy Tab S6. Zaskakujących nowości ma być jednak więcej, bowiem nowy tablet z najwyższej półki od Samsunga zaoferuje również podwójny aparat 13 Mpix + 5 Mpix (obiektyw szerokokątny) oraz zintegrowany z wyświetlaczem czytnik linii papilarnych. O ile pierwsze z ww. już widzieliśmy w urządzeniu z tego segmentu (zob. Honor Waterplay 8), tak ekranowego skanera odcisków palców nie ma jeszcze żadne.

Samsung Galaxy Tab S6 zaoferuje również 10,5-calowy wyświetlacz, topowy procesor Qualcomm Snapdragon 855 z układem graficznym Adreno 630, 6 GB RAM i – w zależności od wersji – 128 GB lub 256 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 512 GB. Na liście parametrów znajdą się też aparat o rozdzielczości 8 Mpix na przodzie do selfie i rozmów wideo, cztery głośniki certyfikowane przez AKG, port USB-C i oczywiście wsparcie dla obsługi rysikiem S-Pen oraz DeX.

 

Teraz dowiadujemy się, że Samsung Galaxy Tab S6 zostanie wyposażony również w akumulator o pojemności 6840 mAh, który będzie można ładować z wykorzystaniem technologii szybkiego ładowania Quick Charge 2.0 15 W (9 V/1,67 A). Dla porównania, Galaxy Tab S4 ma baterię 7300 mAh, czyli aż o 640 mAh „większą”.

Mniejsza pojemność nie przełoży się jednak na krótszy czas pracy na pojedynczym ładowaniu. Wręcz przeciwnie – według nieoficjalnych doniesień, prąd zmagazynowany w akumulatorze ma wystarczyć na nawet 15 godzin działania. Dla porównania, Galaxy Tab S4 LTE z większą baterią jest w stanie wytrzymać „tylko” do 12 godzin.

Intryguje mnie jeszcze tylko kwestia 3,5 mm złącza słuchawkowego – na dostępnych w sieci renderach nie sposób go dostrzec, więc istnieje uzasadnione podejrzenie, że go zabraknie na pokładzie

Źródło: NCC przez Dealntech

  1. O , wyposaża go w procesor 855 to dość dziwne bo zawsze dawali poprzedni model. Miałem Galaxy Tab S3, wielkie rozczarowanie. Sam system chodził płynnie, ale aplikacje na nim NIE. Gmail się przycinał, tak samo jak mapy, Google earth, przewijanie stron we wszystkich przeglądarkach poza Samsung browser również. Jak dla mnie dramat. Musiałem sprzedać. Nie wiem jak chodzi S4.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama