Samsung Galaxy Tab S6 będzie miał mniejszą baterię niż Galaxy Tab S4

Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że Samsung zaprezentuje Galaxy Tab S6 już 7 sierpnia 2019 roku, wraz ze smartfonami Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+ oraz smartwatchem Galaxy Watch Active 2. Jeśli tak będzie, oznacza to, że od jego premiery dzielą nas niespełna trzy tygodnie. Jeszcze przed nią dowiedzieliśmy się, bateria o jakiej pojemności zasili nowy tablet południowokoreańskiego producenta.

Co ciekawe, o Galaxy Tab S6 zaczęło się mówić ledwo tydzień temu, a już wiemy niemal wszystko na jego temat. Największą niespodzianką była sama nazwa, ponieważ Samsung zrezygnował z wypuszczania na rynek Galaxy Tab S5, pomimo że do sprzedaży zdążył trafić już Galaxy Tab S5e.

Reklama

Mamy jednak 100% pewność, że bezpośrednim następcą Galaxy Tab S4 będzie Galaxy Tab S6. Zaskakujących nowości ma być jednak więcej, bowiem nowy tablet z najwyższej półki od Samsunga zaoferuje również podwójny aparat 13 Mpix + 5 Mpix (obiektyw szerokokątny) oraz zintegrowany z wyświetlaczem czytnik linii papilarnych. O ile pierwsze z ww. już widzieliśmy w urządzeniu z tego segmentu (zob. Honor Waterplay 8), tak ekranowego skanera odcisków palców nie ma jeszcze żadne.

Samsung Galaxy Tab S6 zaoferuje również 10,5-calowy wyświetlacz, topowy procesor Qualcomm Snapdragon 855 z układem graficznym Adreno 630, 6 GB RAM i – w zależności od wersji – 128 GB lub 256 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 512 GB. Na liście parametrów znajdą się też aparat o rozdzielczości 8 Mpix na przodzie do selfie i rozmów wideo, cztery głośniki certyfikowane przez AKG, port USB-C i oczywiście wsparcie dla obsługi rysikiem S-Pen oraz DeX.

 

Teraz dowiadujemy się, że Samsung Galaxy Tab S6 zostanie wyposażony również w akumulator o pojemności 6840 mAh, który będzie można ładować z wykorzystaniem technologii szybkiego ładowania Quick Charge 2.0 15 W (9 V/1,67 A). Dla porównania, Galaxy Tab S4 ma baterię 7300 mAh, czyli aż o 640 mAh „większą”.

Mniejsza pojemność nie przełoży się jednak na krótszy czas pracy na pojedynczym ładowaniu. Wręcz przeciwnie – według nieoficjalnych doniesień, prąd zmagazynowany w akumulatorze ma wystarczyć na nawet 15 godzin działania. Dla porównania, Galaxy Tab S4 LTE z większą baterią jest w stanie wytrzymać „tylko” do 12 godzin.

Intryguje mnie jeszcze tylko kwestia 3,5 mm złącza słuchawkowego – na dostępnych w sieci renderach nie sposób go dostrzec, więc istnieje uzasadnione podejrzenie, że go zabraknie na pokładzie

Źródło: NCC przez Dealntech