tablet Samsung Galaxy Tab S6
tablet Samsung Galaxy Tab S6 (fot. SamMobile)

Nie będzie Galaxy Tab S5. Zamiast niego pojawi się Galaxy Tab S6 z podwójnym aparatem!

Samsung zaskoczył nas, wprowadzając na rynek model Galaxy Tab S5e zanim zdążył pojawić się na nim Galaxy Tab S5. Właśnie jednak okazuje się, że taki tablet nigdy nie trafi do sprzedaży, gdyż bezpośrednim następcą Galaxy Tab S4 będzie Galaxy Tab S6 z podwójnym aparatem!

Prawdopodobnie nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Nie jest bowiem niczym wyjątkowym wprowadzenie na rynek w pierwszej kolejności modelu z jakimś dopiskiem, a dopiero w następnej wersji „bazowej” – tak zrobiło chociażby Lenovo w przypadku serii Z6. Samsung najwyraźniej jednak nie chce iść tą drogą.

Okazuje się bowiem, że Galaxy Tab S5 nigdy nie pojawi się na rynku i bezpośrednim następcą Galaxy Tab S4 będzie Galaxy Tab S6. Co więcej, od razu pojawiła się garść nie mniej zaskakujących informacji na temat nadchodzącej nowości, z tą o obecności podwójnego aparatu głównego na czele.

Samsung Galaxy Tab S6 – specyfikacja

Na razie nie wiadomo, jakimi parametrami charakteryzować się ma drugi z aparatów, ale są podejrzenia, że okaże się nim sensor ToF (Time-of-Flight). Dzięki temu użytkownik mógłby wykorzystywać tablet do pomiarów, co zwiększyłoby jego użyteczność w pracy (od robienia dobrych zdjęć wciąż są bowiem smartfony), chociaż należy pamiętać, że i tak nie zastąpi to tradycyjnej miarki, która nie jest zawodna w przeciwieństwie do swojego „cyfrowego odpowiednika”.

tablet Samsung Galaxy Tab S6
Podwójny aparat w tablecie Samsung Galaxy Tab S6 (fot. SamMobile)

Patrząc na panel tylny Galaxy Tab S6, można zauważyć też podłużne żłobienie bezpośrednio pod modułem podwójnego aparatu. Według serwisu źródłowego, jest to coś na kształt magnetycznej stacji dokującej dla rysika S Pen, który będzie integralną częścią zestawu sprzedażowego. Wyraźnie odznaczająca się, owalna wstawka może zaś służyć do indukcyjnego ładowania rysika.

tablet Samsung Galaxy Tab S6 S Pen
Miejsce na rysik S Pen w tablecie Samsung Galaxy Tab S6 S Pen (fot. SamMobile)

Jeśli natomiast chodzi o specyfikację, to Samsung Galaxy Tab S6 ma zostać wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 10,5 cala, ośmiordzeniowy (8x Kryo 485; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 855 2,84 GHz z układem graficznym Adreno 640, 6 GB RAM i – w zależności od wersji – 128 GB lub 256 GB pamięci wbudowanej. Wcześniej jednak mówiło się też o konfiguracji z 512 GB przestrzenią na pliki użytkownika, która miałaby być następną w kolejności po 128 GB (wariant 256 GB miał się nie pojawić). Czas pokaże, co okaże się prawdą.

Samsung Galaxy Tab S6 ma być dostępny zarówno w wersji z samym Wi-Fi (SM-T860), jak i modemem LTE (SM-T865). W sprzedaży pojawią się trzy warianty kolorystyczne: szary, niebieski i brązowy. Całość pracować będzie pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie z interfejsem One UI 1.5.

https://youtu.be/MT3-Q7BzcQk

Samsung Galaxy Tab S6 – premiera

Jeszcze nie wiadomo, kiedy Samsung zaprezentuje następcę Galaxy Tab S4, który zadebiutował jeszcze przez Galaxy Note 9. Być może tablet zostanie zaanonsowany wraz z Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+, ewentualnie dopiero na targach IFA 2019 we wrześniu.

Źródło: SamMobile, @evleaks