Tablet Google Pixel C – nadchodzi czas pożegnania. Nawet jego producent już o nim nie pamięta

Pixel C to jeden z tabletów zaprojektowanych przez Google’a. Wydany został w grudniu 2015 roku. Od tego czasu w miarę regularnie dostawał poprawki zabezpieczeń, ale ten czas musiał się kiedyś skończyć.

Nie ma żadnego oficjalnego ogłoszenia, przekazanego przez Google. Opóźnienia w otrzymywaniu aktualizacji, typowe dla tabletów, miały jednak miejsce już wcześniej. Inne sprzęty giganta z Mountain View dostały już lipcowy zestaw poprawek. Pixel C – jeszcze nie.

Google nie wymienia tabletu Pixel C na stronie pomocy dotyczącej harmonogramu aktualizacji, tak jak ma to miejsce w przypadku telefonów. Smartfony mogą jednak liczyć na wsparcie przynajmniej przez 18 miesięcy od czasu usunięcia urządzenia ze sklepu Google Store. Pixel C był tam ostatnio sprzedawany w grudniu 2017 roku, a więc jakieś 18 miesięcy temu.

Pasuje to do schematu Google’a, który wycofał regularne aktualizacje dla Nexusów 5X i 6P zaledwie miesiąc po upływie półtorarocznego okresu, wspomnianego wcześniej. Google na razie nie potwierdza wycofania Pixela C z grupy wspieranych urządzeń. Nawet jeśli by tak się stało, to trzeba przyznać, że trzy i pół roku dbania o aktualizacje dla – trzeba to powiedzieć – nieco zapomnianego sprzętu, to i tak sporo.

Tablety już od dawna nie są działem sprzętowym, który przynosiłby jakieś konkretne pieniądze – a przynajmniej nie tablety na Androidzie. Nic dziwnego, że Google wycofało się z tego biznesu.

Google nie będzie już robić własnych tabletów. Firma wycofuje się z produkcji takich urządzeń

źródło: Android Police
zdjęcie główne: Pixel Slate