Google Pixel Slate to nic innego, jak Chromebook, ale z odłączaną klawiaturą - Tabletowo.pl

Google Pixel Slate to nic innego, jak Chromebook, ale z odłączaną klawiaturą

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo… nazwa zobowiązuje ;) Staramy się zawsze publikować ciekawe informacje o interesujących tabletach, które debiutują na rynku. Niestety, jak doskonale wiecie, trendy rynkowe są, jakie są, sprzedaż tabletów spada, nic więc dziwnego, że i nowych produktów tego typu pojawia się coraz mniej. Nie przeszkadza to jednak zaprezentować Google nowy tablet, tym razem działający w oparciu o system Chrome OS. Poznajcie Google Pixel Slate, który jest niczym innym, jak Chromebookiem z opcją odłączenia klawiatury.

Urządzenie to z założenia jest tabletem, który szybko można przekształcić w sprzęt 2w1 za sprawą podłączanej magnetycznie klawiatury. Na jego froncie znajdziemy głośniki stereofoniczne, które umieszczone są po obu stronach 12,3-calowego ekranu dotykowego, którego rozdzielczość wynosi 3000 x 2000 pikseli. Za działanie Pixel Slate odpowiada jeden z procesorów Intela – Celeron, m3, i5 lub i7 przy współpracy z maksymalnie 16 GB RAM-u. Pamięci wewnętrznej jest maksymalnie 256 GB, a na jednej z krawędzi znajdziemy czytnik linii papilarnych. Wymiary modelu to 290,9 x 202 x 7 mm.

Sporą część konferencji Google poświęciło funkcjom fotograficznym, w tym… trybowi portretowemu. Nie powiem, dość mocno zaskoczył mnie fakt, że dużą wagę przykuwają do aparatów w – jakby nie było – sporym tablecie. Nie tylko w ujęciu przeprowadzania telekonferencji czy rozmów wideo przez komunikatory, ale również robienia zdjęć. Faktem jest jednak, że znajdziemy tu dwa aparaty – główny 8 Mpix i frontowy też 8 Mpix.

Oczywiście klawiatura jest podświetlana, więc nie będzie problemów z wprowadzaniem tekstu wieczorami. Dodatkowo warto wspomnieć, że ekran tabletu wspiera rysik Pixelbook Pen.

Jeśli chodzi o ceny, Google Pixel Slate będzie dostępny za 599 dolarów, z kolei za klawiaturę przyjdzie nam zapłacić dodatkowe 199 dolarów. Rysik, jak się domyślacie, również będzie trzeba kupić osobno, a będzie to koszt 99 dolarów.

Jak możecie zobaczyć poniżej, Pixel Slate będzie dostępny w różnych konfiguracjach w następujących cenach:

  • z Intel Celeron i 4 GB RAM / 32 GB pamięci lub 8 GB RAM / 64 GB pamięci: od 599 dolarów,
  • z Intel Core m3 i 8 GB RAM / 64 GB pamięci: od 799 dolarów,
  • z Intel Core i5 i 8 GB RAM / 128 GB pamięci: 999 dolarów,
  • z Intel Core i7 i 16 GB RAM / 256 GB pamięci: od 1599 dolarów.
Tabletowo.pl Google Pixel Slate to nic innego, jak Chromebook, ale z odłączaną klawiaturą Google Tablety

Cóż, nie ukrywam, że jestem bardzo ciekawa, jaki los spotka Google Pixel Slate. Zwłaszcza biorą pod uwagę, że nie jest to pierwsze podejście do tabletów tego producenta – pamiętacie Pixela C z Androidem?

Póki co nie wiadomo czy Pixel Slate w ogóle trafi do sprzedaży w Polsce. Jeśli będziemy mieć jakiekolwiek informacje w tym temacie, damy znać.

Co sądzicie na temat Pixel Slate?

PS. Zapomniałabym. Urządzenie to nie ma 3.5 mm jacka audio. W 12,3-calowym tablecie. No tak, przecież miejsca brakło ;))

źródło: theverge, Google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona