tablet hybryda Chuwi UBook X
Chuwi UBook X (źródło: Chuwi)

Chuwi UBook X to wielofunkcyjna hybryda, którą można wykorzystać jako narzędzie do pracy

Globalna pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 i COVID-19 sprawiły, że wiele osób jest zmuszonych (lub po prostu dla własnego bezpieczeństwa woli) pracować z domu i potrzebuje urządzenia, które pozwoli komfortowo wykonywać zawodowe obowiązki. Chuwi UBook X to hybryda stworzona z myślą o takich użytkownikach.

Według najnowszych danych, w drugim kwartale 2020 roku producenci znacząco zwiększyli dostawy tabletów i rozwiązań 2w1. Niewątpliwie wpłynęła na to globalna pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 i COVID-19, bowiem miliony osób musiało zakupić urzadzenia, które pozwolą im komfortowo uczyć się/pracować zdalnie.

Chuwi ma w swojej ofercie całkiem sporo tego typu konstrukcji, m.in. Chuwi Ubook. Teraz portfolio marki wzbogaciła kolejna, Chuwi UBook X.

Specyfikacja Chuwi UBook X

Tablet, który jest najważniejszym elementem całej konstrukcji, wyposażono w wyświetlacz IPS o przekątnej 12 cali, „złotych proporcjach” 3:2 i rozdzielczości 2160×1440 pikseli. Ramki dookoła niego może nie są wyjątkowo cienkie, ale za to są symetryczne i nieprzesadnie szerokie, dzięki czemu panel przedni urządzenia prezentuje się całkiem przyjemnie dla oka.

tablet hybryda Chuwi UBook X
Chuwi UBook X (źródło: Chuwi)

Wyświetlacz ponadto można obsługiwać za pomocą rysika HiPen H6, który wykrywa 4096 stopni nacisku. Dodatkowo do tabletu można również podłączyć dedykowaną klawiaturę, dzięki czemu Chuwi UBook X stanie się w pełni funkcjonalną stacją roboczą i narzędziem do pracy.

Tym bardziej, że po drugiej stronie tabletu znajduje się nóżka, która pozwala odchylić go nawet o 145°.

tablet hybryda Chuwi UBook X
Chuwi UBook X (źródło: Chuwi)

Za wydajność w tej hybrydzie odpowiada Intel Celeron N4100, który składa się z czterech rdzeni i obsługuje cztery wątki. Bazowa częstotliwość taktowania tego procesora to 1,1 GHz, ale pod większym obciążeniem jest on w stanie osiągnąć poziom nawet 2,4 GHz. Przetwarzanie grafiki zostanie natomiast powierzone układowi Intel UHD 600.

Urządzenie zaoferuje swoim właścicielom także 8 GB RAM (LPDDR4 dual-channel) i 256 GB przestrzeni na dysku SSD, z czego część zajmie preinstalowany system Windows 10. Użytkownicy otrzymają do dyspozycji też porty USB-C i USB-A 3.0, złącza micro HDMI i audio 3,5 mm oraz czytnik kart pamięci microSD.

Całość zasila akumulator o pojemności 38 Wh, który ma zapewnić do 9 godzin pracy (ładuje się go za pomocą dedykowanego złącza DC). Tablet ma grubość zaledwie 9 mm i waży 780 gramów.

Cena Chuwi UBook X

Hybryda jest już dostępna w sklepie internetowym marki Chuwi, gdzie trzeba za nią zapłacić 399 dolarów (równowartość ~1500 złotych). Wysyłka jest darmowa, lecz producent nie precyzuje, co dokładnie wchodzi w skład zestawu sprzedażowego.

Ponadto Chuwi UBook X jest też dostępny w oficjalnym sklepie Chuwi na AliExpress, lecz tam ceny są już dużo wyższe, ale za to wiadomo, co i za ile sprzedaje producent:

  • 597,13 dolarów za sam tablet,
  • 649,38 dolarów za zestaw tablet + rysik lub tablet + klawiatura,
  • 701,63 dolarów za zestaw tablet + rysik + klawiatura.

Podane powyżej ceny wydają się jednak trochę za wysokie, ale trudno powiedzieć, skąd wynikają. Być może producent wkrótce przygotuje bardziej zachęcającą ofertę, zatem jeśli kogoś zainteresowała ta hybryda, powinien monitorować temat.