Klienci T-Mobile też będą korzystać z usług w UE na podobnych warunkach, co w kraju | Tabletowo.pl

Klienci T-Mobile też będą korzystać z usług w UE na podobnych warunkach, co w kraju

Dołącz do dyskusji 0

Po opublikowaniu przez wszystkich operatorów informacji, jak będą rozliczane rozmowy, SMS-y, MMS-y i internet za granicą, w sieci zawrzało. Orange bowiem – jako jedyne – wprowadziło zasadę Roam Like At Home wprost, bez żadnych „haczyków”. W przeciwieństwie do pozostałej trójki, której z tego powodu mocno się „oberwało”. Ostatecznie jej członkowie zostaną najprawdopodobniej jednak zmuszeni, aby postąpić tak samo jak Pomarańczowy. Pierwszy zmianę warunków zapowiedział T-Mobile.

Oznacza to, że klient będzie mógł korzystać ze swojego smartfona w krajach Unii Europejskiej praktycznie tak samo, jak w kraju. Obowiązywać mają go bowiem identyczne opłaty, jak w Polsce. Jeżeli więc ktoś płaci za minutę połączenia – na przykład – 29 groszy, a za SMS-a 19 groszy, to dokładnie tyle samo zapłaci, przebywając w jednym z państw Wspólnoty.

Jeżeli ktoś ma natomiast nielimitowane połączenia i/lub SMS-y i/lub MMS-y, to za granicą również nie będzie musiał się ograniczać, ponieważ T-Mobile zrezygnuje z zapowiedzianych wcześniej „widełek” (czyli na przykład 1500 lub 500 bezpłatnych minut przychodzących lub/i wychodzących). Jednym słowem: w każdym kraju Unii Europejskiej od 15 czerwca można czuć się i korzystać ze smartfona jak w Polsce. Chociaż nie do końca.

Nieco inaczej sprawa wygląda bowiem w przypadku internetu. Szczegółowe informacje na ten temat mają zostać podane w cennikach – my na obecną znamy jedynie sytuację klientów, korzystających z najnowszych taryf T1, T2 i T3.

Pakiet internetu w Polsce
Taryfa
2GB 5GB 10GB no limit
T1 1,55GB w UE 2,05GB w UE 2,55GB w UE 3,1GB w UE
T2 nie dotyczy 2,55GB w UE 3,1GB w UE 3,6GB w UE
T3 nie dotyczy nie dotyczy 3,6GB w UE 4,1GB w UE

Mniejsze pakiety internetu wynikają z faktu, że stawki hurtowe w Unii Europejskiej są na razie dość wysokie. Na szczęście w kolejnych latach będą sukcesywnie się obniżać.

Źródło: Telix

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona