T-Mobile logo

Rachunki w T-Mobile uregulujecie teraz także za pośrednictwem Google Pay

T-Mobile zeszło z tym trochę, bo doładowywanie konta pre-paid za pomocą Google Pay uruchomiono już ponad pół roku temu w Play. Jednak z otwartymi ramionami witamy taką możliwość także u Magentowych.

Klienci T-Mobile, którym nie jest obca aplikacja Mój T-Mobile, mają teraz możliwość opłacenia faktury za usługi telekomunikacyjne lub doładowania konta za pomocą Google Pay. Nowa opcja pojawiła się u użytkowników tego programu na Androidzie – będzie widoczna, gdy będziemy chcieli wybrać metodę płatności za fakturę lub doładowanie.

Żeby proces płatności przebiegł poprawnie, musimy mieć kartę płatniczą podpiętą pod konto Google lub skojarzoną z aplikacją Google Pay. Jeśli już wcześniej korzystaliśmy z tej metody regulowania rachunków, T-Mobile nie będzie pytać o dodatkowe szczegóły czy prosić o konfigurację.

T-Mobile nie wspomniało nic o tym, żeby w planach było wprowadzenie innego systemu płatności, opartego o Apple Pay. Trochę szkoda, bo Play już na to pozwala. Właścicielom iPhone’ów, którym obce jest Google Pay, pozostaje regulowanie rachunków za pomocą klasycznej karty płatniczej lub przelewem online. Ogólnie, Magentowym jakoś ostatnio pod górkę z użytkownikami smartfonów Apple.

Płacenie za rachunki przez Google Pay nie jest ani niczym nowym, ani T-Mobile nie robi tego najlepiej. Mój T-Mobile jest aplikacją preinstalowaną na wszystkich telefonach sprzedawanych w tej sieci. Niedawno do grona takich programów dołączyła apka Cinkciarz.pl

Szczęśliwie, są dziedziny, w których T-Mobile wyprzedza konkurencję. Na przykład jako pierwszy operator, wprowadził ofertę Amazon Prime Video do swojej oferty.

T-Mobile pierwszym operatorem w Polsce z ofertą Amazon Prime Video

źródło: materiały prasowe