Play wprowadza możliwość doładowania konta przez Apple Pay i Google Pay w aplikacji Play24

Jeszcze nie tak dawno temu zdecydowana większość osób doładowywała swoje konto za pomocą kart-zdrapek lub kodów wydrukowanych z terminala w sklepie czy kiosku. Obecnie coraz częściej użytkownicy wykorzystują do tego internet, m.in. bankowość internetową i dedykowane strony operatorów. Play właśnie wprowadził jednak kolejny sposób uzupełniania środków – Apple Pay i Google Pay.

Użytkownicy ofert na kartę to pokaźnych rozmiarów grupa klientów – sam Play obsługuje ich kilka milionów. Zrozumiałe jest więc, że operator chce im jak najbardziej ułatwić doładowywanie konta. Już teraz jest na to mnóstwo sposobów (m.in. wspomniane już karty-zdrapki, wydruki z terminala z kodem doładowującym, bankowość internetowa i dedykowana strona), ale właśnie dołączają do nich dwa kolejne: Apple Pay i Google Pay.

Reklama

Aby skorzystać z ww. metod, trzeba przede wszystkim pobrać i zainstalować aplikację Play24, a następnie się w niej zalogować. Jak nietrudno się domyślić, jest ona dostępna zarówno na system operacyjny iOS, jak i Android. Później należy zaś wybrać opcję „Doładuj konto” i numer telefonu, który chcemy doładować, wpisać kwotę i zapłacić przez Apple Pay lub Google Pay – w zależności od tego, z jakiego sprzętu korzystamy. Cały proces przebiega błyskawicznie i bezproblemowo.

W przypadku urządzeń z systemem operacyjnym iOS do potwierdzenia transakcji wykorzystywany jest czytnik linii papilarnych Touch ID lub Face ID. Właściciele smartfonów i tabletów z Androidem mogą natomiast zostać poproszeni o potwierdzenie tożsamości metodą, której używają do blokady ekranu (kod PIN, wzór lub odcisk palca).

W tym miejscu warto dodać, że Play jest pierwszym w Polsce operatorem, który umożliwia doładowanie konta w aplikacji z wykorzystaniem Apple Pay i Google Pay. Inną metodą uzupełnienia środków na koncie jest BLIK, ale mimo wszystko jest on mniej wygodny niż ww. płatności mobilne, ponieważ trzeba przepisywać sześciocyfrowy kod z aplikacji banku.

Z Google Pay można również skorzystać na stronie doladowania.play.pl.

Źródło: informacja prasowa