Szybkie ładowanie Oppo 125 W i bezprzewodowe ładowanie 65 W brzmią jak sen, ale to prawda

Oppo wprowadza u siebie standardy ładowania, do których inni producenci smartfonów dojrzewają latami. Podczas gdy Samsung czy Huawei zastanawiają się, czy warto wyposażyć smartfon w możliwość ładowania 65 W, Oppo prezentuje ładowarkę 125 W.

Reklama

Błyskawiczne ładowanie 125 W w smartfonach Oppo

Aktualnie Apple sprzedaje ładowarkę 18 W do iPhone’ów i nazywa ją szybką. Samsung w Galaxy S20 Ultra 5G obsługuje maksymalnie 45 W. Xiaomi wciąż „bije się” ze swoją ładowarką 120 W. Oppo zaś już dawno opuściło tę piaskownicę – w 2016 roku firma zaprezentowała pierwszą generację technologii Super VOOC. Jest ona sukcesywnie rozwijana, co doprowadziło producenta do dzisiejszej premiery technologii ładowania 125 W – a to jeszcze nie wszystko.

Szybkie ładowanie 125 W umożliwia zasilenie 41% baterii o pojemności 4000 mAh w zaledwie 5 minut. Proces całkowitego naładowania takiego akumulatora to tylko 20 minut. Wszystko odbywa się oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności: na przykład temperaturę kontroluje 10 czujników. Platforma stosuje także narzędzia chroniące bezpiecznik przed przepięciem oraz 128-bitowy, mocny algorytm szyfrowania, utrudniający dostanie się do danych urządzenia niepowołanym osobom.

Jak wskazuje Oppo, jest to najbardziej zaawansowana technologia szybkiego ładowania na rynku.

Ładowanie bezprzewodowe 65 W też robi wrażenie

Ładowanie bezprzewodowe o mocy, której jak dotąd unikają producenci smartfonów nawet „po kablu”? Oppo takie rzeczy nie straszne. W AirVOOC stosuje się autorską funkcję izolowanych pomp ładowania i układ dwóch równoległych cewek, co dodatkowo zwiększa wydajność ładowania indukcyjnego. Baterię o pojemności 4000 mAh da się tak naładować w pół godziny.

Ładowarka przeznaczona dla tego rozwiązania jest jeszcze w fazie prototypu. Oppo dołożyło starań, by utrzymywała ona niską temperaturę smartfona nawet podczas wymagającego procesu uzupełniania energii 65 W.

Nowe, niewielkie ładowarki Oppo

Szybkie ładowarki kojarzą się zwykle z akcesoriami o sporych gabarytach. Oppo zaprezentowało zaś kompaktowy adapter 50 W o rozmiarze karty kredytowej i grubości 1,05 cm. To naprawdę kieszonkowa rzecz. Mniejszy rozmiar uzyskano między innymi dzięki usunięciu tradycyjnego kondensatora elektrolitycznego oraz wprowadzeniu ładowania pulsacyjnego.

Druga ładowarka o zmniejszonych wymiarach korzysta z tego samego pomysłu na konstrukcję, ale umożliwia ładowanie 110 W. Z zewnątrz nie wydaje się większa niż typowy adapter 18 W, a drzemie w nim znacznie większa moc.

Jak podaje Oppo, w ofercie producenta znajduje się obecnie ponad 30 modeli smartfonów wyposażonych w technologię szybkiego ładowania VOOC, z których korzysta około 157 mln klientów. Czekamy, kiedy nowości Oppo zostaną wprowadzone do sprzedaży.