Koniec złudzeń. Microsoft usuwa ze swojej strony informację o premierze Surface Neo w 2020 roku

Nie ma się już co oszukiwać. Choć Microsoftowi pewnie trudno przyznać się do porażki, plany obejmujące wprowadzenie Surface Neo do sprzedaży jeszcze przed zakończeniem 2020 roku, musiały być anulowane. Los tabletu z podwójnym ekranem i Windowsem 10X stał się jeszcze bardziej niepewny.

Informacja o premierze Surface Neo znika ze strony Microsoftu

Każdy, kto pamięta ubiegłoroczną, październikową prezentację Microsoftu zgodzi się ze mną, że Panos Panay, szef produktów firmy, był niezwykle poruszony możliwością ujawnienia planów względem rozszerzającej się rodziny urządzeń Surface. Takie nowości z podwójnymi ekranami jak Surface Neo i Surface Duo zaczęły oddziaływać na wyobraźnię milionów fanów marki i wpływać na oczekiwania względem czasu wprowadzenia ich do sprzedaży.

https://www.youtube.com/watch?v=fssZICsV4Rg

Surface Neo na przykład, został zapowiedziany jako sprzęt z podwójnym ekranem po 9″ każdy, działającym na systemie Windows 10X, specjalnie zbudowanym dla obsługi urządzeń o takiej konstrukcji. Marzenia o niczym niezakłóconej pracy nad nowym Surfacem prysły jak bańka mydlana, gdy okazało się, że Windows 10X nie pojawi się na czas, czemu zapewne pomogła nieco pandemia koronawirusa.

To, że Surface Neo nie trafi do użytkowników w 2020 roku – mimo początkowych założeń – stało się jasne w ostatnich dniach, gdy ze strony Microsoftu zniknęła wzmianka na ten temat. Wystarczy porównać oficjalną witrynę firmy dziś oraz jej wygląd jeszcze sprzed kilkunastu godzin.

Tego ostatniego zdania dotyczącego premiery Surface Neo już na stronie Microsoftu nie znajdziecie

To niewygodna sytuacja nie tylko dla Microsoftu

Surface Neo miał być początkiem małej rewolucji. Jako wzorowy przedstawiciel urządzeń z dwoma ekranami, miał przetrzeć szlaki Windowsowi 10X. Okazuje się jednak, że system ten wyląduje najpierw na laptopach innych firm, i wcale nie będą one wyposażone w dwa wyświetlacze. Ich odbiór rynkowy może mieć spory wpływa na to, jak klienci podejdą do premiery samego Surface Neo, kiedy już do niej dojdzie.

Szczęście, że Surface Duo nie zalicza tak poważnych opóźnień jak Surface Neo. Jak wynika z ostatnich doniesień, jest szansa, że smartfon Microsoftu poznamy bliżej jeszcze przed rozpoczęciem się nowego roku szkolnego.

Microsoft Surface Neo