Reklama
SteelSeries Arctis Nova Pro (fot. SteelSeries)

Flagowe słuchawki SteelSeries dla graczy. Do PC, do Xboksa, do PlayStation

SteelSeries jest uznanym producentem sprzętu gamingowego wspierającego graczy. Niektóre klawiatury, myszki i słuchawki tej firmy są niemalże kultowe. Nowe nauszniki Arctis Nova Pro mają szansę dołączyć do tego grona.

Reklama

TOP słuchawek dla graczy od SteelSeries

Arctis Nova Pro to oczko w głowie SteelSeries. Dotychczasowe „Arctisy” miały na tyle charakterystyczny design, że nawet mniej obeznani w temacie gamingowych akcesoriów byli w stanie bezbłędnie je rozpoznać. Najnowsze dzieło firmy gruntownie przebudowuje stylistykę, ale też wyraźnie ulepsza dostępne technologie.

Nowe słuchawki dostępne są w wersji przewodowej, jak i bezprzewodowej. Konstrukcja nauszników została opracowana tak, by nie męczyły one głowy nawet podczas długich gamingowych maratonów. Nie będzie dziwnym, jeśli wkrótce zobaczymy je na wyposażeniu najlepszych profesjonalnych graczy na świecie – i to w różnych kolorach, bo w sprzedaży dostępne będą pakiety Booster (za 35 dolarów), pozwalające zmienić kolor różnych elementów słuchawek.

SteelSeries Arctis Nova Pro

Dźwiękowo, Nova Pro wykorzystuje niestandardowe przetworniki z podwójną membraną. Oprogramowanie Sonar Audio Suite dodaje obsługę specjalnej technologii, umożliwiającej podbijanie dźwięków o określonych częstotliwościach – na przykład odgłosów kroków czy tłuczonego szkła. Dzięki temu gracz będzie mógł usłyszeć przeciwnika skradającego się w pobliżu. Ciekawe, jak wpłynie to na rozgrywkę w popularnych tytułach!

O jakość emisji dba także funkcja dźwięku przestrzennego 360 stopni, która generuje efekty na podstawie ścieżki surround 5.1 lub 7.1. Brzmienie odgłosów w takiej jakości ma być bardziej realistyczne w porównaniu z tradycyjnymi technikami oferującymi wirtualizację dźwięku przestrzennego.

W zestawie mamy też nowy Quad DAC, który ma zapewnić o 78% czystszy sygnał. Parametry dźwięku ustawimy, korzystając z wbudowanego weń wyświetlacza OLED, co jest sporą zaletą – nie będzie trzeba w tym celu zamykać lub wstrzymywać gry.

Redukcja szumów w standardzie

Jak przystało na sprzęt z najwyższej półki, headset ma także wbudowaną aktywną redukcję szumów. Mikrofon jest wygodnie wysuwany i chowany w obudowie.

SteelSeries Arctis Nova Pro

W wersji bezprzewodowej ważne jest, że użytkownik może łączyć się z dwoma urządzeniami jednocześnie za pomocą Bluetooth i pasma 2.4 GHz. W ten sposób płynnie przełączymy się między pecetem a konsolą – i to bez przepinania adapterów.

Słuchawki SteelSeries Arctis Nova Pro są już dostępne na stronie producenta. Wycenia się je na 250 dolarów (w wersji przewodowej) oraz 350 dolarów (w wersji bezprzewodowej).